14. medali pływaków z Lubelszczyzny podczas mistrzostw w Gliwicach i Krakowie

Zuzanna Chwadeczko (MTP Lublinianka) zdobyła w Krakowie cztery medale, w tym trzy złote archiwum klubu
Reprezentanci Lubelszczyzny wywalczyli 14. medali podczas zimowych mistrzostw Polski juniorów w pływaniu, które w dniach 8-10 marca zostały rozegrane w dwóch kategoriach wiekowych. 16-latkowie rywalizowali w Gliwicach, natomiast czempionat w kategorii 17-18 lat odbył się w Krakowie.

Na gliwickiej pływalni znakomity występ zanotowali: Jowita Sieńczyk z Żaka Biała Podlaska i Michał Brzuś z Orki Zamość. Bialczanka zdobyła aż trzy złote krążki, wygrywając na dystansach 100 m (1.04,25), 200 m (2.18,38) i 400 m stylem zmiennym (4.53,06).

Zamościanin zaś został mistrzem Polski na 50 m motylkiem (25,05), zdobywając ponadto dwa srebrne krążki, na 100 m dowolnym (51,75) i 100 m motylkiem (56,30) oraz brąz na 50 m grzbietem (26,49).

W Krakowie trzy razy na najwyższym stopniu podium stanęła Zuzanna Chwadeczko z MTP Lublinianka: 50 m (32,34) i 100 m żabką (1.08,93) oraz 100 m zmiennym (1.02,41), zajmując ponadto trzecie miejsce na 50 m motylkiem (27,96).

Mistrzem Polski został również Jan Hołub z Avii Świdnik (100 m dowolnym - 49,53), dorzucając brąz na 50 m dowolnym (22,66).

Brązowy medal przypadł też męskiej sztafecie Avii Świdnik 4x100 m stylem dowolnym (3.26,52).