62. Plebiscyt Sportowy Kuriera Lubelskiego: Katarzyna Krawczyk (Cement-Gryf Chełm). Kolejny brązowy medal mistrzostw Starego Kontynentu

Cement-Gryf Chełm
Kurier Lubelski po raz 62. wybierze „10 najlepszych sportowców województwa lubelskiego”. Jedną z kandydatek w tegorocznym Plebiscycie Sportowym jest Katarzyna Krawczyk, zapaśniczka Cementu-Gryfa Chełm.

Katarzyna Krawczyk w 2023 roku po raz czwarty w swojej karierze sportowej sięgnęła po brąz zapaśniczych mistrzostw Europy seniorów, rywalizując w kategorii wagowej do 55 kg. Czempionat Starego Kontynentu odbył się w stolicy Chorwacji Zagrzebiu. Chełmianka w decydującym pojedynku o trzecie miejsce pewnie pokonała Azerkę Elnurę Mammadovą 9:0.

– Dla mnie głównym celem są tegoroczne igrzyska olimpijskie w Paryżu, ale chciałam też zostać mistrzynią Europy. Nie mogę już bowiem doliczyć się tych przegranych półfinałów – podkreśla Katarzyna Krawczyk, zapaśniczka Cementu-Gryfa.

Chełmska zapaśniczka w ubiegłym roku po raz kolejny w karierze została mistrzynią Polski seniorek, potwierdzając swoją supremację w kraju. Czempionat został rozegrany w Sieradzu, a Krawczyk rywalizowała w kategorii wagowej do 53 kg. W finale pokonała koleżankę z reprezentacji Polski, Roksanę Zasinę (ZTA Zgierz).

Krawczyk była także blisko zdobycia medalu w prestiżowym turnieju Poland Open, rozegranym w Warszawie. Ostatecznie zajęła piątą lokatę w kategorii wagowej do 53 kg, przegrywając decydujący pojedynek o brąz z Francuzką Tetianą Profatilovą.

Zapaśniczka z Chełma uczestniczyła także w mistrzostwach świata seniorów, które odbyły się w Belgradzie. Krawczyk w stolicy Serbii walczyła w wadze do 55 kg, ulegając w 1/8 finału Kanadyjce, Karli Lorenie Godinez Gonzalez 1:5.

Partnerem jest Województwo Lubelskie. Lubelskie Smakuj życie!

Plebiscyt Sportowy Kuriera Lubelskiego jest najstarszym plebiscytem w województwie lubelskim. W tym roku nominowaliśmy 30 sportowców, a najlepszą dziesiątkę wybierze Kapituła. Wyniki ogłosimy podczas uroczystej Gali (16 lutego).

Rozstrzygnęliśmy 61. Plebiscyt Sportowy Kuriera Lubelskiego....