23. Bieg Sylwestrowy w Nałęczowie. Powitali Nowy Rok na trasie 2 i 6-kilometrowego biegu

Stanisław Różański
Ukrainka Iryna Mastyk wśród kobiet oraz jej rodak Andrzej Starżyński wśród mężczyzn - triumfowali w 23. Biegu Sylwestrowym w Nałęczowie.

Zgodnie z ponad 20-letnią tradycją nałęczowskiego biegu zawodnicy i zawodniczki wystartowali ostatniego dnia roku o godz. 23.55. Zakończyli natomiast swoje zmagania już po północy w Nowym Roku, czyniąc z biegu ostatnią ubiegłoroczną, a zarazem pierwszą w 2018 roku imprezę sportową w Polsce.

- W tym roku wystartowało ogółem 115 osób, rywalizujących na głównym dystansie 6 km oraz na krótszym, dla mniej wymagających, o długości 2 km, a także w nordic walking - mówi Stanisław Marzec, pomysłodawca i organizator biegu.

Ukrainka okazała się lepsza od lublinianki Katarzyny Iwaniak-Mroczek oraz Doroty Progowicz-Stąpińskiej z Grójca.

Za Andrzejem Starżyńskim finiszował natomiast Sylwester Lepiarz z LKB Rudnik, a na najniższym stopniu podium stanął Dawid Kubiec z Juventy Starachowice. Czwarta lokata przypadła zaś Kamilowi Młynarzowi z SKB Kraśnik.

- Po raz kolejny nagrodziliśmy również przebierańców, gdzie nie ważny był wynik i miejsce w biegu, ale najbardziej oryginalna kreacja. Pierwsze miejsce zajął murzyn z Hajnówki, drugie anioł z Ostródy, natomiast trzecie świerszcz z Lublina - śmieje się Marzec.

Na dystansie 2 km triumfowali Katarzyna Piętkiewicz ze Starościna oraz Kamil Wójcik z Lublina. W rywalizacji nordic walking wygrali zaś Jolanta Uss z Białej Podlaskiej i Mirosław Laskowski z LKS Milanów.

Trzecia Trzaskalska
Z kolei Izabela Trzaskalska (AZS UMCS Lublin) zajęła trzecie miejsce w 38. Biegu Sylwestrowym w Szydłowie. Lubelską zawodniczkę wyprzedziły jedynie dwie zagraniczne biegaczki. Wygrała Lilia Fiskowicz z Mołdawii przed Ukrainką Wierą Owczaruk.