Akademickie mistrzostwa Polski w kickboxingu. Będą walczyć o...

  Akademickie mistrzostwa Polski w kickboxingu. Będą walczyć o medale AMP

  Krzysztof Szuptarski

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Akademickie mistrzostwa Polski w kickboxingu. Będą walczyć o medale AMP

  ©Mariusz Kapala/materiał ilustracyjny

  Miłośników sportów walki na Lubelszczyźnie czeka nie lada gratka. W dniach 17-18 maja w Lublinie odbędą się akademickie mistrzostwa Polski w kickboxingu. Gospodarzem imprezy jest Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza im. Wincentego Pola.
  Akademickie mistrzostwa Polski w kickboxingu. Będą walczyć o medale AMP

  ©Mariusz Kapala/materiał ilustracyjny

  Zmagania w akademickim czempionacie będą toczyć się w hali sportowej Centrum Sportu “Akademos”, przy ul. Symfonicznej 1A. Patronat honorowy nad mistrzostwami objęli marszałek województwa lubelskiego - Sławomir Sosnowski oraz prezydent Lublina - Krzysztof Żuk.

  Do Koziego Grodu zawitają zawodnicy i zawodniczki z całego kraju, w tym reprezentanci Polski w różnych kategoriach wiekowych. Wśród rywalizujących o mistrzowskie tytuły nie zabraknie oczywiście reprezentantów lubelskich uczelni, w tym przedstawicieli KU AZS WSSP.

  – Chcąc zaprezentować mieszkańcom Lublina i miłośnikom tej dyscypliny naszych zawodników w akcji i wykazać się umiejętnościami organizacyjnymi, od kliku lat rozważaliśmy podjęcie zabiegów by zostać gospodarzem mistrzostw, które przez wielu lat odbywały się w Warszawie – mówi Mateusz Stefanek, zastępca prezydenta WSSP

  – Oprócz studentów naszej uczelni, Lublin będzie reprezentowany także przez zawodników Politechniki Lubelskiej, trenujących pod kierunkiem Kazimierza Piwowarczyka. Jeśli zaś chodzi o start zawodników KU AZS WSSP to nie chcę do końca zdradzać szczegółów, ale będzie ich kilku, w różnych kategoriach wagowych. Powiem jedynie, że wśród kobiet wystąpi zeszłoroczna srebrna medalistka mistrzostw Olena Shydlovska – dodaje.

  Rywalizacja o medale rozpocznie się rano w piątek.

  Wstęp na zawody jest wolny. Warto dodać, że jest to pierwsze takie duże wydarzenia sportowe organizowane przez lubelską uczelnię.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo