e-pity – najlepszy sposób na bezbłędne rozliczenie PIT-a

  e-pity – najlepszy sposób na bezbłędne rozliczenie PIT-a

  Gazeta

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  PIT-y elektronicznie, czy z biurem rachunkowym ?

  Sporządzenie rocznego zeznania PIT przy pomocy księgowego, może uszczuplić nasz portfel nawet o 200 zł. Czy w dobie aplikacji internetowych, które ułatwiają nam życie praktycznie w każdym jego wymiarze, opłacanie biura rachunkowego naprawdę ma sens ? Zdecydowanie nie.
  Aplikacja e-pity to jedno z tych rozwiązań, które nie tylko pomoże nam przygotować PIT-a elektronicznie, ale także bezbłędnie i całkowicie bezpłatnie.
  Ostateczny termin na złożenie deklaracji podatkowych za 2016 r., mija 2 maja 2017 roku. Niezależnie zatem czy składasz PIT-37, PIT-36, PIT-36L, PIT-38 czy PIT-39, do 2 maja Twoja deklaracja musi znaleźć się w Urzędzie Skarbowym. Dzięki informacjom o przychodach i kosztach ich uzyskania, które Twój pracodawca zapewne przekazał Ci w lutym b.r.( formularze: PIT-11, PIT-40, PIT-8C czy IFT), sporządzisz swoje zeznanie PIT bezpiecznie i fachowo z przyjaznym programem e-pity.

  Wypełniając PIT-a w e-pity nie tylko skorzystasz z pomocy kreatora deklaracji, ale także z usługi wstępnie wypełnionego zeznania PIT (PFR), którą Ministerstwo Finansów udostępniło podatnikom pod koniec marca. Wystarczy kilka podstawowych danych uwierzytelniających i program e-pity sam wczyta Twój wstępnie wypełniony PIT (PFR) z Portalu Podatnika. PIT (PFR), to zeznanie podatkowe sporządzone dla Ciebie przez urząd skarbowy na podstawie PIT-11, PIT-8C czy PIT-40 - informacji o Twoich przychodach i kosztach ich uzyskania w 2016 roku. Program e-pity nie tylko pozwala pobrać Twoje dane z serwerów Ministerstwa Finansów, ale również uzupełnić i zweryfikować deklarację o dodatkowe informacje, których urząd skarbowy nie uwzględnił w Twoim zeznaniu. To co ważne, PIT (PFR) pozwala zaoszczędzić Ci czas na uzupełnianie kolejnych okienek deklaracji, ale również do minimum ogranicza ryzyko popełnienia błędu.

  Bądź samowystarczalny !

  Nie wynajmuj specjalisty do swojego rozliczenia. To naprawdę proste, weź pod uwagę, że również księgowi, którym podatnicy zlecają rozliczenie swoich podatków, chętnie korzystają z e-pity lub bardzo podobnych rozwiązań - oszczędzając swój czas, ceniąc intuicyjną obsługę i możliwość korzystania z programu za darmo! Wejdź na stronę www.e-pity.pl i zostań swoim osobistym księgowym. Program e-pity dostępny jest aż w trzech różnych wersjach: w wersji online – za pośrednictwem której wypełnisz PIT przez Internet, w wersji instalacyjnej na komputer, oraz wersji mobilnej na smartfony i tablety.

  W kolejce do okienka czy elektronicznie ?

  Nie pakuj swojego PIT-a do koperty, nie wysyłaj go na Poczcie i nie fatyguj się do Urzędu Skarbowego, aby osobiście przekazać deklarację urzędnikowi. To strata czasu. Kiedy już rozliczysz PIT-a w e-pity, skorzystaj po prostu z e- wysyłki bezpośrednio z programu. W tym celu podaj jedynie wysokość swoich przychodów z deklaracji za poprzedni rok – jako formę uwierzytelnienia i przekaż PIT-a bezpośrednio do Ministerstwa Finansów. Po automatycznej analizie danych, Twoja deklaracja uzyska status 200 – o poprawnym złożeniu deklaracji podatkowej, a Ty odbierzesz już tylko mailem - Urzędowe Poświadczenie Odbioru ( UPO). Dzięki UPO, będziesz miał dowód na to, że PIT został wysłany terminowo.


  O firmie: Twórcą programu e-pity jest e-file sp. z o.o. spółka komandytowa, autor profesjonalnych aplikacji biznesowych jak również aplikacji wykorzystujących rozwiązania informatyczne, których celem jest ułatwianie codziennego życia. Główne wysiłki e-file skupiają się na elektronicznym wypełnianiu formularzy. Z poprzednich edycji oprogramowania e-pity – najbardziej zaawansowanej pod względem technologicznym aplikacji do wypełniania formularzy podatkowych w Polsce – skorzystało już ponad 15 000 000 użytkowników. e-file jest także producentem aplikacji fillUp Przyjazne formularze, udostępniającej wszystkie formularze podatkowe, druki KRS, VAT-7 i wiele innych (www.druki-formularze.pl), oraz aplikacji e-pity Płatnika (www.platnik.e-pity.pl ) do kompleksowej, elektronicznej obsługi PIT-11, 8C, 40 i 4R - dedykowanej płatnikom podatku PIT. Więcej na: www.e-file.pl


  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo