Michał Sierocki (AZS UMCS Lublin) halowym mistrzem Polski w biegu na 60 m przez płotki

Michał Sierocki z AZS UMCS Lublin (w środku) jest wielką nadzieją nie tylko lubelskiej, ale i polskiej lekkiej atletyki. archiwum klubu
W dniach 12-14 lutego w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale zostały rozegrane halowe mistrzostwa Polski juniorów (U-20) i juniorów młodszych (U-18) w lekkiej atletyce. W młodszej z kategorii wiekowych na najwyższym stopniu podium stanął niezwykle utalentowany zawodnik lubelskiego AZS UMCS Michał Sierocki, który został mistrzem Polski w biegu na dystansie 60 m przez płotki.

Podopieczny trenera Piotra Kitlińskiego nie dał rywalom żadnych szans, uzyskując w biegu finałowym znakomity rezultat 7,86. To nowy rekord życiowy 17-letniego biegacza i drugi wynik w historii polskiej lekkiej atletyki w tej kategorii wiekowej. Jest to czas o zaledwie 0,04 sekundy gorszy od rekordu Polski juniorów młodszych na tym dystansie, należącego do Dawida Żebrowskiego z MKS-SMS Victoria Racibórz, który 24 stycznia 2014 roku osiągnął rezultat 7,82.

Sierocki w spalskim czempionacie okazał się lepszy od Michała Wilka z UKS LA Basket Warszawa (8,02) oraz Ludwika Janowskiego, reprezentującego MKS Aleksandrów Łódzki (8,23).

Brązowy medal w konkursie skoku o tyczce juniorek młodszych zdobyła ponadto koleżanka klubowa Sierockiego Milena Lipińska. 17-letnia tyczkarka trenująca pod kierunkiem Leszka Migdy pokonała w Spale poprzeczkę zawieszoną na wysokości 3,40 m. Mistrzynią kraju w tej kategorii została natomiast Julia Ryczak z CWZS Zawisza Bydgoszcz (3,60 m), a srebrny krążek przypadł Dominice Świerkot, reprezentującej barwy UKS Olimp Mazańcowice (3,50 m).

Lekkoatletyczny sezon halowy w Polsce potrwa jeszcze trzy tygodnie, bowiem w dniach 5-6 marca w Arenie Toruń odbędą się jeszcze 60. halowe mistrzostwa Polski seniorów. Od 17 do 20 marca w amerykańskim Portland zaplanowano natomiast MŚ seniorów.