RED
Armenia-Polska. Jaki wynik? Kto strzelił gole? Bramki Lewego. Czy Polska awansowała do mundialu? Bartek Syta
[Armenia-Polska. Jaki wynik? Kto strzelił gole? Czy Polska awansowała do mundialu?] Polska reprezentacja w piłce nożnej zmierzyła się w czwartek z drużyną Armenii. Mecz zakończył się imponującym zwycięstwem biało-czerwonych, a Robert Lewandowski zdobył hat-tricka.

SPRAWDŹ TEŻ: Polska - Czarnogóra (WYNIK). Kto strzelił gole? Czy mamy awans do mundialu? (ZDJĘCIA, WIDEO)

SPRAWDŹ TEŻ: Polska - Urugwaj. Jaki wynik? Gole? To był ostatni mecz Boruca w reprezentacji (ZDJĘCIA)

AKTUALIZACJA:
Dania pokonała na wyjeździe Czarnogórę i to ona jest zdecydowanie bliżej awansu do Mistrzostw Świata.

WIĘCEJ: Dania lepsza od Czarnogóry. O awans musimy walczyć do końca

***
O takim rozpoczęciu meczu marzą zapewne wszyscy piłkarze. Już w drugiej minucie na liście strzelców zapisał się Kamil Grosicki. Następnie w 18. minucie do bramki z rzutu wolnego trafił kapitan polskiej reprezentacji - Robert Lewandowski.

Armenia - Polska. Nietypowa bramka Lewego
- Adam Nawałka na treningach podobno ćwiczy każdą sytuację. Ale takiej chyba nie przewidział - dywagowali komentatorzy telewizyjni, gdy okazało się, że Polscy będą wykonywać rzut wolny z odległości około pięciu metrów od bramki rywali. Wszystko dlatego, że jeden z reprezentantów Armenii podał piłkę do swojego bramkarza, a ten złapał ją dwa metry przed bramką.

Nietypową sytuację wykorzystał Robert Lewandowski. Dzięki temu od 25. minuty meczu prowadziliśmy już 3:0. Robert Lewandowski natomiast wyszedł na prowadzenie w klasyfikacji strzelców reprezentacji Polski wyprzedzając Włodzimierza Lubańskiego. - Robert Lewandowski dziś jest czołowym zawodnikiem, strzela bramki, gratuluje mu tego i wszyscy cieszymy się, że reprezentacja Polski wygrywa - stwierdził Lubański w rozmowie z radiem ZET.

Pierwszą poważną szansę na strzelenie gola reprezentanci Armenii mieli w 34. minucie spotkania. Rzutu wolnego nie wykorzystał jednak Henrik Mkhitaryan. Chwilę później bramkę z rzutu rożnego zdobył Hovhannes Hambardzumyan. Pierwsza połowa spotkania w Erywaniu zakończyła się wynikiem 1:3.

Armenia - Polska. Druga połowa
Druga połowa meczu z Armenią rozpoczęła się dla Polaków równie udanie, co pierwsza. W 58. minucie do bramki rywali trafił Kuba Błaszczykowski. Cztery minuty później kolejny raz na listę strzelców wpisał się kapitan polskiej reprezentacji. Dla Roberta Lewandowskiego była to 50. bramka dla reprezentacji biało-czerwonych. "Lewy" przechodzi do historii jako najskuteczniejszy polski piłkarz. Jest też liderem wśród strzelców eliminacji do Mistrzostw Świata w Rosji.

Na tym jednak nie koniec. W 89. minucie spotkania bramkę, która przypieczętowała zwycięstwo Polaków, zdobył Rafał Wolski. Biało-czerwoni wygrali 6:1.