MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Artur Kern z Unii Hrubieszów wygrał 3. Międzynarodowy Cieszyński Fortuna Bieg

Artur Kern udziela wywiadu po wygranej w Cieszynie
Artur Kern udziela wywiadu po wygranej w Cieszynie Marek Kitliński
Artur Kern z Unii Hrubieszów triumfował w 3. Międzynarodowym Cieszyńskim Fortuna Biegu, który rozegrano po stronie polskiej i czeskiej. Hrubieszowianin dystans 10 km pokonał w czasie 29.59, ustanawiając równocześnie nowy rekord trasy.

Kern okazał się lepszy od całej koalicji reprezentantów Ukrainy i Białorusi, bowiem w pierwszej ósemce znalazło się aż pięciu biegaczy zza wschodniej granicy. Kolejne miejsca na podium zajęli Ukraińcy: Igor Olefirenko (30.03) oraz Sergiej Zaczepa (30.05). W rywalizacji kobiet bezkonkurencyjna była natomiast reprezentantka Rosjii - Nadieżda Trilinskaja.

Impreza odbyła się już po raz trzeci, a bieg zgromadził rekordową liczbę ponad 360 uczestników. Startujący w nim zawodnicy w ramach integracji społeczności dwóch przygranicznych miast, pokonali wspólnie dystans 10 kilometrów. Start i meta usytuowana była na bieżni stadionu MOSiR w Cieszynie, a trasa biegu przebiegała przez dwa mosty - niegdyś dzielące, a obecnie łączące dwa miasta położone nad brzegami Olzy - Cieszyn i Czeski Cieszyn.