Dla miłośników s.f.

  Dla miłośników s.f.

  Hubert Ronek

  Kurier Lubelski

  Kurier Lubelski

  Polscy czytelnicy twórczość Gimeneza znają (za sprawą magazynów komiksowych) od niemal dwóch dekad.
  Dotychczas nie mieli jednak okazji kupić polskiego wydania autorskiego albumu tego twórcy. Kolejny tom cyklu "Plansze Europy" przełamuje ten stan rzeczy i przedstawia "Czwartą siłę" mistrza frankofońskiego komiksu.

  Wielowątkowa fabuła przeplata równoległe historie, które powoli zazębiają się w jedną opowieść. Wizja odległej przyszłości, w której ludzkość toczy zupełnie bezsensowną i ambicjonalną wojnę z obcą rasą kosmitów, zdaje się być pretekstem do ukazania wartości jednostki i przeciwstawienia miałkości potęg budowanych na chęci dominacji oraz militarnej sile.

  Lekturę rozpoczynamy w momencie, gdy wyniszczający konflikt ludzi z krommianami zbliża się do przełomowego momentu. Punktem zwrotnym ma być stworzenie przez obcych istoty, dysponującej niebywale potężną mocą psychiczną - tzw. broni mentalnej. Sprawy zaczynają się jednak wymykać spod kontroli i nabierają zupełnie niespodziewanego dla naukowców toku.

  Fantastyka wylewa się ze stron komiksu zarówno w warstwie scenariuszowej, jak i szerokich wizualizacjach światów czasu przyszłego, tak więc miłośnicy opowieści s.f. powinni być nad wyraz usatysfakcjonowani.

  "Czwarta siła", Juan Gimenez, wyd. Egmont, cena 99 zł

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo