100 osób straci pracę w LPBO

  100 osób straci pracę w LPBO

  Barbara Majewska

  Kurier Lubelski

  Kurier Lubelski

  Kierownictwo Lubelskiego Przedsiębiorstwa Budownictwa Ogólnego (LPBO) złożyło w sądzie wniosek o ogłoszenie upadłości i likwidację zakładu. W spółce straci pracę 100 osób. Termin rozprawy zaplanowano na 30 kwietnia.
  Jak poinformował nas przedstawiciel związku zawodowego pracowników LPBO, wczoraj cała załoga otrzymała wypowiedzenia. - Wszyscy dostaliśmy pełne odprawy, ale szanse na znalezienie nowego zatrudnienia w naszej branży są niewielkie. Wystarczy spojrzeć na to, co się teraz dzieje na lubelskim rynku - z nieskrywanym pesymizmem mówił wczoraj Jarosław Okoniecki, związkowiec z LPBO.

  Żalu nie kryli również szefowie przedsiębiorstwa.
  O sytuacji w spółce mówili jednak bardzo powściągliwie. - Przyczyn takiego rozwoju sprawy należy doszukiwać się w złej sytuacji na rynku. Kryzys też miał w tym swój udział - wyjaśnia Paweł Cieśliński, prezes zarządu LPBO. - Proszę mi wierzyć, że zarząd w tak trudnym dla firmy momencie myśli przede wszystkim o pracownikach - zapewnił nas.

  LPBO działa na lubelskim rynku od 61 lat. Na początku zajmowało się budową obiektów cywilnych na zlecenie Ministerstwa Obrony Narodowej. Następnie zaczęło się specjalizować w budownictwie obiektów użyteczności publicznej, obiektów przemysłowych oraz w budownictwie mieszkaniowym.

  W 1996 roku firma poszerzyła swoją ofertę o działalność deweloperską, a pierwszą inwestycją w ramach tej aktywności była budowa osiedla "Nowy Świat" w Lublinie. W kolejnych latach spółka realizowała w naszym mieście m.in. takie inwestycje, jak: zespół akademików przy ul. Langiewicza i Głębokiej, biurowiec przy ul. Jana Sawy, budynek biurowy dla Lubzel, bloki przy ul. Wojennej.

  Od początku roku do Wydziału Gospodarczego Sądu Rejonowego wpłynęło już 40 wniosków o upadłość lubelskich firm.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  dotyczy odpraw .

  były pracownik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 12

  Zgadzam się w pełni z moim przedmowca tymi panami z zarzadi i wlascicielami Buchajskim i Misiakami powinien zająć sie prokuraqtor takie przekręty jakie były robione przed upadłościa to sie w głowie...rozwiń całość

  Zgadzam się w pełni z moim przedmowca tymi panami z zarzadi i wlascicielami Buchajskim i Misiakami powinien zająć sie prokuraqtor takie przekręty jakie były robione przed upadłościa to sie w głowie nie mieści, kupowanie i sprzedawanie fikcyjne działek, garazy nieruchomości, wyprowadzenie co bardziej wartosciowego majatku LPBO do wikany lub nowej spółki Słoneczny Stok czysty przekręt Zaden pracownik nie otrzymałodprawy ani pensji za m-c kwiecien 2009 dziwne firmy juz nie ma a panowie prezesi ktorzy sie przyczynili do upadku dalej sa , otrzymuja wynagrodzenie.ich upadłość nie obowiazuje. Ta cała upadłość to wielka sciema albo zmiana nazwy w połowie roku 2008 szykowali sie do tego . Sami oszusci .
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  odprawy dla pracowników LPBO

  RT (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 8

  Odnosząc się do powyższego artykuły trzeba podnieść, że nikt z pracowników LPBO S.A. nie dostał odprawy. Wskazany przedsiębiorca złożył wszystkim wypowiedzenia z pominięciem ustawy o szczególnych...rozwiń całość

  Odnosząc się do powyższego artykuły trzeba podnieść, że nikt z pracowników LPBO S.A. nie dostał odprawy. Wskazany przedsiębiorca złożył wszystkim wypowiedzenia z pominięciem ustawy o szczególnych warunkach rozwiązywania stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników z 13 marca 2003 roku. W związku z tym lubelski sąd pracy zaleje fala roszczeń byłych pracowników o odszkodowania. Powyższe działanie było zamierzone i celowe ze strony zarządu spółki LPBO. Nie prawdziwe są stwierdzenia zawarte w komentowanym artykule, że zarządowi spółki zależało wyłącznie na pracownikach. Zarząd tej spółki już dawno zbył cały jaj majątek na rzecz spółki WIKANA S.A., której członkami rady nadzorczej są członkowie zarządu spółki LPBO S.A. Ponadto zarząd spółki celowo złożył tylko wypowiedzenia bez stosowania procedury wymaganej prawej przy zwolnieniach grupowych, żeby oszukać pracowników LPBO S.A. i nie wykazać we wniosku o ogłoszenie upadłości wierzytelności byłych pracowników. Zatem powyższy artykuł jest nie prawdziwy nikt nie dostał odprawy, a zarząd LPBU pomimo obowiązku wypłacenia dopłat tego nie uczynił!!! zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo