Zniszczyli auto, ale zostawili plecak

  Zniszczyli auto, ale zostawili plecak

  MOUL

  Aktualności

  Aktualności

  Policjanci z Puław zatrzymali dzisiaj w nocy 16-letniego ucznia i jego 19 letnią koleżankę, którzy kilka minut wcześniej włamali się do samochodu. Przez przypadek uczeń zostawił w środku swój plecak z zeszytami.
  - Wczoraj około 23:30 dyżurny Policji w Puławach otrzymał informację o zniszczeniu dwóch pojazdów przy sklepie nocnym. Fiat i Vw miały powyrywane lusterka boczne, klamki, powyginane wycieraczki i tablice rejestracyjne. Dodatkowo w Fiacie sprawcy wybili przednią szybę - mówi mł. asp. Marcin Koper, oficer prasowy KPP w Puławach.

  W trakcie oględzin pojazdu policjanci znaleźli czarny plecak z zeszytami podpisanymi "Adrian S...."

  - Kilka minut później na pobliskim osiedlu policjanci zatrzymali 16-letniego Adriana S. oraz 19-letnią Joannę W. - dodaje mł.asp. Marcin Koper.

  Jak wyjaśnili funkcjonariuszom szukali zagubionego plecaka. Byli nietrzeźwi. W wydychanym powietrzu mieli po blisko 1,5 promila alkoholu.

  - Przez cały czas wykonywania czynności zatrzymani zachowywali się wulgarnie i arogancko wobec policjantów. Zostali na noc zatrzymani w policyjnym areszcie. Właściciel pojazdu w nocy nie mógł określić czy coś zginęło z samochodu, straty wstępnie ocenił na kwotę 500 zł - dodaje mł.asp. Marcin Koper.

  Teraz nieletnim 16-latkiem zajmie się Sąd Rodzinny, natomiast jego koleżance grozi do 5 lat więzienia. Ponadto policjanci sprawdzą, kto nieletniemu udostępnił alkohol.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo