UMCS płaci 10 tys. zł za informacje o zaginionym studencie

  UMCS płaci 10 tys. zł za informacje o zaginionym studencie

  Łukasz Chomicki

  Kurier Lubelski

  Kurier Lubelski

  Policji nie udało się dotrzeć do kobiety i dwóch mężczyzn, którzy jako ostatni rozmawiali z zaginionym studentem Markiem Wojciechowskim. Funkcjonariusze wytypowali 300 podobnych osób, które mogły mieć z nim kontakt. Wszyscy będą przesłuchani. Tymczasem UMCS wyznaczył nagrodę za wiarygodne informacje o zaginionym.
  Policja o trzech osobach, które rozmawiały z Markiem, wie z zabezpieczonych nagrań monitoringu w klubie "Archiwum". - Dwaj mężczyźni i kobieta nie zgłosili się jednak na policję - mówi kom. Jacek Deptuś z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. - Wytypowaliśmy 300 osób, które w tym czasie mogły być w okolicach klubu i odpowiadają rysopisowi tych, do których chcemy dotrzeć. Teraz będziemy chcieli ich przesłuchać.


  Studenta szuka też prywatny detektyw, który na prośbę naszej redakcji włączył się do akcji. - W tej chwili będziemy prowadzili wywiad środowiskowy - mówi Piotr Antoniak z Centralnej Agencji Detektywistycznej.

  Władze UMCS, gdzie Marek Wojciechowski studiował prawo, wyznaczyły 10 tysięcy złotych nagrody. - Te pieniądze dostanie osoba, która wskaże miejsce pobytu lub udzieli informacji, które przyczynią się do odnalezienia zaginionego studenta - mówi Joanna Reszko-Zygmunt, rzeczniczka prasowa UMCS.

  O zaginięciu Marka Wojciechowskiego od kilkunastu dni mówi cały Lublin. Chłopaka poszukują rodzina, znajomi i policja. Marek ostatni raz był widziany towarzystwie 31-letniego krewnego, kiedy razem wychodzili z klubu "Archiwum" przy ul. Radziszewskiego.

  Wielu internautów i Czytelników dopytuje o rolę krewnego w całej sprawie. - Mężczyzna został przesłuchany. Zeznał, że Marek nagle zniknął mu z oczu. Krewny chłopaka poszedł potem do kolejnego lokalu, gdzie dalej pił alkohol. Te informacje się potwierdziły.


  Marek Wojciechowski. Kto go widział?


  W chwili zaginięcia Marek był ubrany w niebieską sportową kurtkę z białymi wstawkami na rękawach, bordową czapkę, ciemno- granatowe dżinsy i zielone zimowe buty. Chłopak miał ze sobą sportowy plecak. Wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje na temat zaginionego, proszone są o kontakt z policją. Funkcjonariusze czekają pod nr. tel. (081) 532 15 27 lub 997. Marka Wojciechowskiego poszukuje też ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych. Z fundacją można się kontaktować pod całodobowymi numerami telefonów: 0 801 24 70 70 lub 022 654 70 70.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo