Człowiek i słowo

  Człowiek i słowo

  Andrzej Z. Kowalczyk

  Kurier Lubelski

  Kurier Lubelski

  Od początku bieżącego roku równolegle w Polsce i na Ukrainie były prowadzone eliminacje do konkursów recytatorskich. U nas przedsięwzięcie to było zorganizowane po raz czwarty, zaś u naszych wschodnich sąsiadów - po raz drugi.
  Obydwa konkursy miały jednak podobne cele - popularyzację poezji i prozy ukraińskiej w Polsce, a polskiej na Ukrainie, krzewienie i propagowanie kultury żywego słowa oraz umacnianie więzi między obydwoma narodami, a zwłaszcza partnerstwa miast Lublina i Łucka.

  Eliminacje dobiegły końca, a przyszedł czas, aby uczestnicy - mistrzowie słowa stanęli do końcowej rywalizacji. Laureaci spotkają się w lubelskim Centrum Kultury we wspólnym, trzydniowym finale obydwu konkursów.
  W trakcie dwóch pierwszych dni - w piątek i w sobotę - recytatorzy i wykonawcy poezji śpiewanej będą rywalizować o końcowe zwycięstwo w konkursie, a w niedzielę najlepsi z nich spotkają się w galowym koncercie laureatów.

  Konkursowej rywalizacji będą towarzyszyć koncerty, spektakle i spotkania autorskie oraz zajęcia warsztatowe. Uczestnicy spoza naszego miasta będą również poznawać najcenniejsze zabytki Lublina - Stare Miasto, Zamek, Kaplicę Trójcy Świętej i archikatedrę.

  Spotkania mistrzów słowa, Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12 , 3-5 kwietnia

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo