Piotr Cugowski i "Giganci gitary" koncertowali w Chicago

  Piotr Cugowski i "Giganci gitary" koncertowali w Chicago

  Zdjęcie autora materiału

  Kurier Lubelski

  Piotr Cugowski, wokalista lubelskiej grupy rockowej Bracia, spędził ostatni weekend w Stanach Zjednoczonych, ale nie z własną kapelą. - Zaprosili go do śpiewania starsi koledzy z formacji "Giganci gitary", czyli Mietek Jurkowski, Ryszard Sygitowicz z dawnego Perfektu oraz Jacek i Piotrek Królikowie, na co dzień podpory zespołu Brathanki - mówi Marcin Szpitun, menedżer młodych Cugowskich.
  Z gitarowym trio Piotr wystąpił na dwóch koncertach w Chicago, w sobotę w The Club, w niedzielę w Martini Club. - Grali repertuar coverowy, składankę różnych wykonawców i zespołów, m.in. utwory White Snake i Deep Purple - dodaje Szpitun.

  "Gigantów gitary" stworzył Mietek Jurecki (były gitarzysta Budki Suflera), jako projekt na specjalne okazje. Za każdym razem występuje z nimi inny polski wokalista, przed Piotrem była Kasia Nosowska.


  Po powrocie swego lidera z Ameryki, Bracia wznowili pracę nad nową płytą długogrającą, która powinna się ukazać pod koniec czerwca. A już w maju zespół rusza w długą ogólnopolska trasę koncertową, która jednak omija Lublin. - Od rodzinnego miasta nie otrzymaliśmy żadnej propozycji, jeżeli się pojawi, to bardzo chętnie zagramy - wyjaśnia menedżer kapeli.

  Tymczasem Bracia cieszą się z sukcesu singlowej płyty "Za szkłem" (muzyka Piotr Cugowski, słowa Małgorzata Mazurek). Utwór od kilku tygodni utrzymuje się na pierwszym miejscu listy przebojów Radia Zet.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo