Jan Paweł II - najbardziej pożądany patron w parafiach

  Jan Paweł II - najbardziej pożądany patron w parafiach

  Zdjęcie autora materiału

  Kurier Lubelski

  W co najmniej kilku polskich diecezjach szykowane są już parafie, które mają dostać za swojego patrona Jana Pawła II, gdy ten zostanie wyniesiony na ołtarze. Czy kościół pod wezwaniem Jana Pawła II, którego 4. rocznicę śmierci dziś obchodzimy, będzie również i u nas?
  - Za wcześnie, by o tym mówić - odpowiada ks. Wojciech Pęcherzewski, kanclerz lubelskiej kurii. - Niewykluczone, że takiego patrona przyjmie nowa świątynia, która ma powstać na os. Nałkowskich w Lublinie i ma być częścią Centrum Jana Pawła II - dodaje ks. Pęcherzewski.

  Ostateczne decyzje zapadną dopiero po beatyfikacji papieża, a to stanie się najwcześniej w przyszłym roku - w piątą rocznicę jego śmierci.


  Budowa centrum papieskiego na lubelskim Wrotkowie zatrzymała się na etapie gromadzenia niezbędnej dokumentacji. Jeszcze na jesieni mówiono, że prace przy wznoszeniu kościoła ruszą na wiosnę. Dziś nie jest to już takie oczywiste.

  - Termin rozpoczęcia budowy nie jest znany - przyznaje ks. Mieczysław Puzewicz, rzecznik prasowy lubelskiej kurii.

  Do tej pory udało się m.in. doprowadzić na teren budowy energię elektryczną oraz wodę. Kościół, który powstanie na os. Nałkowskich, będzie swoim kształtem przypominał gołębicę. Według projektu inż. Romana Orlewskiego z Rzeszowa, skrzydło gołębicy ma pokrywać dach kościoła. Centrum Jana Pawła II to nie tylko świątynia, ale cały kompleks budynków. Następna w kolejce jest budowa przedszkola. W dalszych planach jest powstanie ośrodka pomocy medycznej oraz centrum kultury.

  Cała inwestycja ma być pomnikiem upamiętniającym postać Papieża - Polaka.

  Ku pamięci JPII

  Dziś obchodzimy czwartą rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II. W Lublinie zaplanowano m.in.:

  - godz. 11.20 - spotkanie z prezesem Stowarzyszenia Kolekcjonerów Pamiątek JPII w Zespole Szkół nr 10, przy ul. Biedronki 13

  - godz. 18 - Papieski Marsz Życia i Solidarności wyruszy spod archikatedry w stronę KUL

  - godz. 21 - Msza św. na placu budowy Centrum JP II na os. Nałkowskich.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo