Motor Lublin przegrał z Limanovią Limanowa 2:3

Pierwszej porażki pod wodzą trenera Roberta Kasperczyka doznali piłkarze drugoligowego Motoru Lublin. Żółto-biało-niebiescy ulegli na wyjeździe niżej notowanej Limanovii 2:3. Suchy wynik wskazuje na zaciętą walkę, ale, niestety, tak nie było.

O ile w pierwszej połowie gra była w miarę wyrównana, to po zmianie stron warunki dyktowali miejscowi. I nie zmienia tego nawet dramatyczna końcówka spotkania. Lubelscy kibice mogą czuć się zawiedzeni, ponieważ w dwóch ostatnich spotkaniach w gościach żółto-biało-niebiescy wywalczyli komplet oczek. Goście znów popełniali kardynalne błędy wobronie, z czego skwapliwie skorzystali gracze Limanovii. Jedynym, ale marnym pocieszeniem są kolejne trafienia Macieja Tataja, który w tym sezonie już osiem razy pokonywał bramkarzy rywali.

– Takie gole, jakie tracimy, nie mogą się przytrafiać nawet w piątej lidze – ostro mówi Kasperczyk. – Ale zanim do tego doszło znakomitą okazję naotwarcie wyniku miał Tomasz Sedlewski. Byłem przekonany, że kolejną sytuację już wykorzystamy i będziemy kontrolować przebieg spotkania. Niestety, do przerwy nie ukłuliśmy rywala.

Wydawało się, że po zmianie stron lublinianie wezmą się do pracy, bo przecież to oni walczą o najwyższe cele. Niestety, inicjatywę przejęli gospodarze, co gorsza, nie prezentując jakiejś wysokiej formy. Efektem ich większego zaangażowania były dwa gole. – Źle weszliśmy w drugą połowę. Zaprosiliśmy Limanovię na własną połowę i tak to się musiało skończyć – ocenia Kasperczyk. – To nie gospodarze strzelali bramki, lecz to my daliśmy je sobie wbić. Na samą myśl o tym, co się wydarzyło w Limanowej, robi mi się niedobrze. Jak najszybciej musimy poprawić grę obronną, bo dalej tak być nie może.

Limanovia Limanowa – Motor Lublin 3:2 (0:0)
Bramki:
Dziadzio 58 z rzutu karnego. Pyciak 65, Mężyk 90+2 – Tataj 87, 90+4 z rzutu karnego