Blamaż ratusza

  Blamaż ratusza

  Artur Jurkowski

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  - To tak, jakby facet, który nie jest najbogatszy szedł ulicą i wyrzucał pieniądze - ocenia wydawniczą wpadkę lubelskiego ratusza prof. Roman Lasocki z Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie. I dodaje: - Nieumieszczenie w katalogu informacji o konkursie to niezrozumiałe zaniechanie. To impreza o światowej renomie, a takich w Lublinie nie ma przecież w nadmiarze.
  Pod koniec ub. roku urzędnicy z ratusza przygotowali katalog "Lublin - miasto kultury". W podtytule wyraźnie doprecyzowano, że chodzi o "najważniejsze wydarzenia kulturalne w 2009 roku". Wśród nich znalazły się m.in.: noc kultury, sylwester, konfrontacje teatralne. Ani słowa nie ma natomiast o tegorocznej XI edycji Międzynarodowego Konkursu Młodych Skrzypków im. Karola Lipińskiego i Henryka Wieniawskiego.


  - Nie potrafię tego pojąć. To jeden z najbardziej znanych konkursów muzycznych, objęty patronatem m.in. prezydenta RP, honorowym przewodniczącym jury jest minister kultury. Która inna impreza w Lublinie może się poszczycić takimi patronami?- nie krył zaskoczenia Jacek Ossowski, dyr. Towarzystwa Muzycznego w Lublinie. Wyjaśnień zażądał od prezydenta Lublina. - Czy lubelski konkurs i jego patroni nie są najlepszym, bezpłatnym sposobem na promowanie naszego miasta? - pytał w liście dyrektor towarzystwa.

  Sam ratusz przekonuje tymczasem, że jest... zadowolony z katalogu. - To bardzo atrakcyjne wydawnictwo - stwierdziła wczoraj w rozmowie z Kurierem Anna Pajdosz, dyr. Wydziału Kultury UM Lublin. To właśnie ten wydział odpowiadał za przygotowanie publikacji. - Zaliczyliśmy jednak wpadkę z konkursem, doszło do wypadku przy pracy - tłumaczy Pajdosz.

  - Urzędnicy otrzymali reprymendę - kwituje sprawę Włodzimierz Wysocki, z-ca prezydenta Lublina.

  I na słownym upomnieniu się skończyło. Kary nikt nie poniósł. - Dyskomfort psychiczny, jaki mają pracownicy to wystarczająca kara. Dla mnie, po tym jak się zorientowałam, że "zgubiliśmy" konkurs, było to bardzo smutne przeżycie - stwierdza Pajdosz.

  - Źle się stało, że informacji o konkursie nie ma. Ten brak nie powoduje jednak, że jest to bezwartościowe wydawnictwo. Nie uważam, iż nadaje się do kosza - podkreśla zastępca prezydenta.

  Katalog wydrukowano w 3 tys. egzemplarzy. Nakład już się rozszedł. - Zaniepokojeni nieudolną promocją Lublina, serdecznie Pana Prezydenta i wszystkich "specjalistów" od promocji i kultury w naszym mieście, pozdrawiamy - spuentował list do prezydenta Adama Wasilewskiego dyr. Ossowski.

  Konkurs odbywa się co trzy lata. W tym roku ma w nim uczestniczyć ponad 100 skrzypków z 28 państw. Odbędzie się w dniach 14-22 września.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo