Skosztuj nalewki, zagryź kiełbasą

  Skosztuj nalewki, zagryź kiełbasą

  Barbara Majewska

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Od dziś do niedzieli na Wielkim Kiermaszu Wielkanocnym w Galerii Gala, przy ul. Fabrycznej 2 w Lublinie, będzie można kupić na świąteczny stół tradycyjne, regionalne wyroby. Wejście na kiermasz jest bezpłatne, a organizatorzy zapraszają w godz. 10-17.
  Wśród 150 wystawców nie zabraknie "nadwieprzańskiej" kiełbasy, kaszanki, polędwicy, szynki, baleronu i boczku. Gminna Spółdzielnia "Samopomoc Chłopska" z Baranowa od ponad 60 lat zajmuje się wyrobem wędlin według najściślej strzeżonej tajemnicy.

  - Mogę zdradzić jedynie, że nie stosujemy żadnych chemicznych dodatków i używamy tylko takich przypraw jak pieprz, sól, czosnek i cebula - ujawnia Krystyna Płonka, wiceprezes GS "Samopomoc Chłopska".


  Amatorów regionalnych nalewek z pewnością ucieszy obecność na kiermaszu Rady Kobiet z powiatu kraśnickiego. Wśród nich swoją wyborną "malinóweczkę" zaprezentuje pani Regina Żyła.

  - Będzie można również zasmakować w serach, miodach i tradycyjnie wypiekanym pieczywie - zachęca Tomasz Makowski w imieniu Urzędu Marszałkowskiego, głównego organizatora kiermaszu .

  Justyna i Tomasz Kostrubcowie z Ruszowa w gminie Łabunie będą sprzedawać na kiermaszu olej świąteczny roztoczański własnej produkcji. Zgodnie z podzamojską tradycją, tylko na takim oleju powinno się przygotowywać świąteczne potrawy.

  Nie zabraknie też stroików, ozdób i kartek świątecznych oraz palm na Palmową Niedzielę.

  Wędrówkę między stoiskami umili zwiedzającym ludowa muzyka w wykonaniu Kapeli Wojciechowskiej, Zespołu "Apis" z Pszczelej Woli, "Podlipianek" z Urzędowa oraz Zespołu Śpiewaczego "Perły Chmielowa" z Chmielowa koło Dębowej Kłody.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo