PiS donosi do CBA w sprawie posad dla sponsorów kampanii...

  PiS donosi do CBA w sprawie posad dla sponsorów kampanii Janusza Palikota

  Witold Michalak

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Zatrudnialiśmy fachowców, a nie ludzi z politycznego nadania - tak wczoraj tłumaczyli ratuszowi urzędnicy. To odpowiedź na ustalenia medialne o zatrudnieniu przez obecną ekipę rządzącą Lublinem osób, które wpłacały pieniądze na kampanię wyborczą Janusza Palikota, lidera lubelskiej PO.
  Z kolei lokalne PiS chce prześwietlić wszystkie konkursy na stanowiska urzędnicze w magistracie, od czasu kiedy władzę objął Adam Wasilewski. Na razie trwa sprawdzanie, czy są procedury dające podstawę do takich działań. PiS czeka też na ruch samego włodarza Lublina. - Mam nadzieję, że prezydent zdoła przerwać wreszcie tę falę afer, które w ostatnim czasie pojawiły się wokół ratusza i są związane z ludźmi Platformy Obywatelskiej - podkreślał wczoraj Piotr Kowalczyk, przewodniczący klubu PiS w Radzie Miasta.


  Na informacje dotyczące lubelskiego ratusza zareagowała także centrala PiS. Poseł Andrzej Dera zażądał od ministra sprawiedliwości Andrzeja Czumy wyjaśnienia działań resortu w sprawie nieprawidłowości w czasie kampanii wyborczej z 2005 r. Jednocześnie zasugerował, że są podstawy do wznowienia niedawno umorzonego śledztwa. PiS domaga się także, aby sprawą finansowania PO zajęło się CBA. Z kolei Arkadiusz Mularczyk z PiS zastanawiał się, czy w całej sprawie nie doszło do nacisków na prokuratorów i urzędników państwowych.

  Wczorajsza Rzeczpospolita i Dziennik Wschodni napisały, że trzy osoby, które wsparły hojnie kampanię J. Palikota później znalazły pracę w magistracie. Chodzi o Agnieszką O., Agnieszkę P. oraz Macieja Z.

  W tej sprawie Iwona Blajerska, rzeczniczka prasowa prezydenta Lublina, rozesłała wczoraj do mediów specjalne oświadczenie. Napisała w nim, że Adam Wasilewski "nie miał żadnej wiedzy o zaangażowaniu politycznym" opisanej trójki osób. Według niej aktywność polityczna tych osób nie miała wpływu na ich zatrudnienie w magistracie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo