Zima przyhamowała budowę toru rowerowego przy ul. Janowskiej

  Zima przyhamowała budowę toru rowerowego przy ul. Janowskiej

  Beata Kozian

  Kurier Lubelski

  Kurier Lubelski

  - Długa zima opóźniła prace przy budowie toru rowerowego. Było zbyt mokro, by na teren przy ul. Janowskiej mógł wjechać ciężki sprzęt. Niebawem jednak roboty wznawiamy i zgodnie z planem powinniśmy skończyć do października - zapowiada Marek Suszek, właściciel firmy Eksam, która jest generalnym wykonawcą tej inwestycji.
  Tor rowerowy został już częściowo otoczony wałem ziemnym o wysokości czterech metrów. Jego korona ma dwa metry szerokości, by można było po niej spacerować, a nawet jeździć na rowerze.

  Od strony ulicy Janowskiej ma stanąć ogrodzenie o długości 430 metrów. Jego budowa już się rozpoczęła.

  - Chcemy jak najszybciej dokończyć stawianie płotu i uporządkować teren między wałem a ulicą Janowską - podkreśla Suszek. - Te prace zaczną się w najbliższych dniach. Potem, gdy słońce osuszy zwały ziemi przygotowane do wznoszenia toru, na teren budowy wjedzie ciężki sprzęt.

  Do zagospodarowania jest 6,5 ha. Zgodnie z planami w otoczonej wałami niecce ma być wydzielonych kilka różnych obszarów, w których przygotowane zostaną konstrukcje i przeszkody związane z uprawianiem poszczególnych dyscyplin sportów rowerowych.

  Niektóre elementy przyszłego toru będą wyjątkowo wysokie. Mają mieć nawet 8 metrów. Projekt toru został przygotowany we współpracy z rowerzystami tak, by powstały przy Janowskiej konstrukcje, które są niezbędne do wykonywania ewolucji, akrobacji, skoków i zjazdów. Inwestycja ma kosztować ponad 4,7 mln złotych.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo