PCK w Lublinie uczy dzieci, jak dbać o zdrowie

  PCK w Lublinie uczy dzieci, jak dbać o zdrowie

  BK

  Kurier Lubelski

  Kurier Lubelski

  Polski Czerwony Krzyż w Lublinie uczy dzieci, jak mają dbać o zdrowie, a przede wszystkim zdrowo się odżywiać. Programem objętych zostanie 2 tysiące przedszkolaków i uczniów pierwszych klas szkół podstawowych. PCK swój program zdrowotny chce realizować w około stu placówkach.
  - Chcemy poprzez te działania zwrócić uwagę najmłodszych na zdrową żywność, by idąc z mamą i tatą na zakupy do sklepów potrafiły je zauważać. Dorosłych ciężko jest namówić do zmiany nawyków żywieniowych, liczymy natomiast, że za namową dzieci te zmiany uda się wprowadzić - mówi Maciej Budka z PCK w Lublinie.

  Program realizują nauczyciele-wolontariusze ze szkół, przedszkoli i prowadzonych przez PCK 20 świetlic środowiskowych w całym województwie lubelskim.
  Otrzymali oni specjalne materiały potrzebne do przygotowania serii dziesięciu zajęć edukacyjnych. Dzięki nim najmłodsi dowiedzą się np. w jakich produktach są witaminy, dlaczego objadanie się słodyczami nie jest zdrowe oraz jakie problemy wynikają z niewłaściwego odżywiania.

  - Jesteśmy jednym z trzech województw w Polsce, które otrzymało dotacje z resortu zdrowia i może realizować program "Dbam o zdrowie" wśród najmłodszych. Obok nas jest on wdrażany jeszcze w województwie warmińsko-mazurskim i opolskim - podkreśla M. Budka.

  To nie pierwsze prozdrowotne akcje PCK skierowane do najmłodszych. Wcześniej organizacja upowszechniała wśród maluchów program "Super Wiewiórka", który zachęcał dzieci do dbania o higienę jamy ustnej.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo