Abonament RTV 2014 w górę! Wyższe opłaty za radio i...

Abonament RTV 2014 w górę! Wyższe opłaty za radio i telewizor 2014

Sławomir Cichy

Dziennik Zachodni

Aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Wyższy abonament rtv od stycznia 2014
1/2
przejdź do galerii

Wyższy abonament rtv od stycznia 2014 ©Lucyna Nenow

Od stycznia 2014 zapłacimy wyższy abonament RTV. Za cały rok będzie to w sumie 231,60 zł. Czy telewizja publiczna jest warta tylu naszych pieniędzy z abonamentu RTV? POZNAJ SZCZEGÓŁOWE STAWKI ABONAMENT RTV 2014
TO MUSISZ WIEDZIEĆ O ABONAMANCIE RTV 2014: KONTROLA + KARY:
ABONAMENT RTV 20154: KONTROLERA NIE MUSISZ WPUSZCZAĆ DO DOMU


AKTUALIZACJA 15 STYCZNIA:
Abonament RTV: W 2014 abonament RTV, a w 2015 obowiązkowa opłata audiowizualna [PRZEPISY]


ZOBACZ KONIECZNIE NOWE OPŁATY ZA ABONAMENT RTV 2014:
ABONAMENT RTV 2014 OPŁATY, TERMINY, ULGI


Za każdym razem, gdy rośnie abonament rtv, gadające głowy z telewizora przekonują, że TVP jest jedyną telewizją realizującą tzw. misję, czyli produkuje materiały niekomercyjne, takie jak programy kulturalne, magazyny przeznaczone dla mniejszości narodowych i etnicznych oraz magazyny religijne, a wpływy z abonamentu służą właśnie temu celowi.

CZYTAJ KONIECZNIE:
* KTO NIE MUSI PŁACIĆ ABONAMENTU RTV? ZOBACZ TUTAJ
* KARNE ODSETKI ZA ABONAMENT RTV? DŁUG SIĘ PRZEDAWNIA!


Więcej misji u konkurencji- Oglądając propozycje stacji lokalnych, regionalnych, a nawet największych stacji komercyjnych mam wątpliwości, czy tak jest w istocie - mówi poseł Wojciech Saługa , który był orędownikiem likwidacji abonamentu rtv i finansowania mediów publicznych z budżetu. Idea nie znalazła poparcia w innych ugrupowaniach. Politycy opozycji obawiali się bowiem, że pieniądze z budżetu byłyby narzędziem nacisku na TVP ze strony polityków partii rządzącej.

KLIKNIJ W PORADNIK I DOWIEDZ SIĘ:
KTO MUSI PŁACIĆ ABONAMENT RTV I KTO CIĘ MOŻE SKONTROLOWAĆ


Wbrew surowej ocenie Telewizja Publiczna realizuje misję. Informacje na ten temat publikowane są corocznie w sprawozdaniach nadawców publicznych, które dostępne są na ich stronach internetowych i przedkładane Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji.

CZYTAJ TAKŻE:
* ABONAMENT RTV 2013: ILE TO KOSZTUJE? PORÓWNAJ STAWKI
* CZY WDOWA ODPOWIADA ZA DŁUGI MĘŻA I NIEOPŁACONY ABONAMENT?


- Dodatkowo od 2010 r. w ustawie o radiofonii i telewizji jest przepis mówiący o przygotowywanych corocznie przez nadawców publicznych i uzgadnianych z KRRiT przedsięwzięciach finansowo-programowych, w których zawarte są propozycje audycji i przedsięwzięć, na które przeznaczane są pieniądze pochodzące z abonamentu rtv - usłyszeliśmy w KRRiT.

Poseł nie neguje danych. Zwraca jednak uwagę, że doba ma 24 godziny i sprawozdania nie rozróżniają, kiedy program realizujący misję został nadany.

- Coraz rzadziej znajduję w TVP coś dla siebie, albo jeśli już zapowiadają coś interesującego, to o porze bardzo nocnej - mówi.

Z pewnością podobnie myśli wielu telewidzów. Potwierdzeniem, że misja TVP to niechciany obowiązek, była likwidacja we wrześniu "Wieczorynki". Prezes TVP Juliusz Braun przekonywał, że dobranocki mają już niewielką widownię, składającą się w dodatku głównie z osób starszych. - Dzieci to zaledwie 10 proc. widzów, 30 proc. stanowią emeryci - mówił.

Abonament rtv, czyli...Za samo radio miesięczna opłata od stycznia 2014 będzie wynosić 5,90 zł, a za dwa miesiące 11,45 zł. Płacąc kwartalnie za używanie samego tylko radia będzie trzeba wydać 17 zł. Jednorazowa półroczna opłata to wydatek 33,60 złotych, a za cały rok 63,70 zł.
« 2

Komentarze (95)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
drogo

Jacek (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4

Wszystko drozej i tutaj naprawde trzeba rozwaznie zarzadzac wlasnym budzetem. Aby miec wszystko pod kontrolom, systematycznie odkladam na lokaty w Getin, wtedy wiem ze nic mnie nie zaskoczy


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Do Jacka

Fikus (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

reklama jest dźwignią handlu!!

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
a potym cały

egon (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 7 / 2

czos byda musioł patrzeć na pysk od antka i jarka.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Gwardia propagandowa kosztuje

Zbigniew (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 14 / 1

Wyższy, bo każda partia będąc u władzy chce wynagradzać publicznymi pieniędzmi swoich radiowo-telewizyjnych agitatorów. Te pseudo "gwiazdy", Wypolerowane, wymalowane, wyfioczone, ciuchów na tony:...rozwiń całość

Wyższy, bo każda partia będąc u władzy chce wynagradzać publicznymi pieniędzmi swoich radiowo-telewizyjnych agitatorów. Te pseudo "gwiazdy", Wypolerowane, wymalowane, wyfioczone, ciuchów na tony: ale polszczyzna, dykcja i sedno sprawy czyli meritum i wiedza odwrotnie proporcjonalne do wystroju i tej całej paplaniny, coraz częściej o niczym.
Następna sprawa - poza gwiazdorstwem - to przerosty administracyjne, głównie kadry kierowniczej; prezesów, dyrektorów i ich zastępców. A misja publiczna leży.
Wartościowych programów jak na lekarstwo i to w dodatku nocą. Aspekt edukacyjny, kulturotwórczy leży. Wszystkim politykom zależy na tym by ich prezentować w telewizji. Nowy, formalnie "bezpartyjny" prezes NIK-u też nie może żyć bez kamer telewizyjnych i wizyt w Łodzi tam, gdzie te kamery się pojawiają.
Za PIS-u nie schodzili TV i fonii radiowej Karnowscy, Gargas, Wildstein, Zienkiewicz, Bugaj. Teraz trudno żyć bez Lisa, Olejnik Paradowskiej i in.
Koszty pożera nie realizacja misji, ale wynagrodzenia swoich agitatorów.
zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
gwardia programowa kosztuje

karol (gość)

Zgłoś naruszenie treści

panie Zbigniewie programy takie ja telewizja trwam i9naczej skrot tad.rydz wam i im podobne powinny być nadawane na multipleksie oraz w dekoderach stacji.za co ja place kpina z odbiorcow

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
peło

tadzio (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

Oczywiście dotyczy to tylko tych co głosowali na miłościwie panującą nam partie - chyba normalne nie......

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Ja

ja (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3

Piertole te wasza misje...hehe ale jaja:)

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
zapłacę w naturze

zocha (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 8

zapłacę , za rok z góry, w naturze !! przyślijcie gońca z wiaderkiem, wczorajbyła grochówka!!

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
.

. (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 8

to jest chore płacić za telewizje wi radio w aucie w ogóle opłat za rtv nie powinno być dbrze że za lodówke lokówke itd nie trzeba płacić nic tylko płac płac i co raz więcej a gówno w tej telewizji...rozwiń całość

to jest chore płacić za telewizje wi radio w aucie w ogóle opłat za rtv nie powinno być dbrze że za lodówke lokówke itd nie trzeba płacić nic tylko płac płac i co raz więcej a gówno w tej telewizji leci!!!!!!!!!zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Nawet w PRL nie było tak zakłamanych dziennikarzy i mediów jak dziś?

olo (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 19 / 2

Najbardziej zakłamana jest ;TVP info,TVP1 I TVP2 biją na głowę nawet TVN.tfu???? dziadostwo????

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Times przyblokował niemalże wszystkie istotne tematy forów

Malwina (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

Stąd w tym miejscu wpis, który nie jest na temat niniejszego artykułu. Ale ufam, że forumowicze ten rozgardiasz zrozumieją. A wpis skierowany jest tym razem do zablokowanych forów pod tytułami:...rozwiń całość

Stąd w tym miejscu wpis, który nie jest na temat niniejszego artykułu. Ale ufam, że forumowicze ten rozgardiasz zrozumieją. A wpis skierowany jest tym razem do zablokowanych forów pod tytułami:

(1) Fotka... radość posła."Politycy nie dojrzeli do spotkań z zagranicznymi celebrytami"
Nie jestem specjalistą ds. wizerunku niczym p. Kowalczuk. Jednak dni wstecz pisałam już o tym, że takie "ślinienie" się polityków na widok hollywoodzkiej cyganerii, ale nie tylko takich postaci - jest w gruncie rzeczy dla milionów innych czymś uwłaczającym i ośmieszającym.

Jak wiemy, podczas pobytu gwiazdy z Hollywood w Polsce, jeden wódz był chyba jeszcze w Afryce, drugi w Mongolii. Natomiast trzeci pozostały w Polsce przyjął służbę jako osobisty przewodnik gwiazdy do celów krajoznawczo-poznawczych. Czyż taka czynność należy do marszałka Sejmu? Jeśli tak, to ona jest niezmiernie dziwaczna, i to delikatnie mówiąc.

Ja zatrzymałam się na photo nr 8, i tutaj ukłon w kierunku reportera. Więc jest tak; wkracza sobie dama z Hollywood do Sejmu a 10-ciu w mundurach i wzrostem gwiazdy przygląda się lub udaje że tego nie robi. Zatem pytania: Skąd ten natłok mundurowych w jednym kadrze i notabene tak niskich? Jaki mamy system że aż tylu mundurowych przy aktorce? Czy gwiazda z Hollywood powzięła w polskim Sejmie kolejny związek małżeński że pozyskała aż tylu mundurowych do ślubnego szpaleru? Jest jeszcze photo nr. 12 do skomentowania, ale z szacunku do urzędu Marszałka Sejmu pozostawię owe bez komentarza.

Nie, nie! Ja absolutnie nie mam nic przeciwko wycieczkom jakichkolwiek gwiazd po W-wie i Sejmie. A chociażby dlatego, że jakiś tam dopływ kasy dla gastronomów i handlarzy dewocjonaliami. Ale rzadziej już jakiś zysk dla samego MinFin, bo dla niego są tylko nieprzewidziane milionowe wydatki. Jednak naprawdę nigdzie w cywilizowanym świecie nie jest tak, aby jakiś Chief parlamentu służył w uściskach za osobistego przewodnika hollywoodzkiej cyganerii. Ot, chociażby dlatego, że nigdy nie wiadomo jakiegoż akurat autoramentu są dani gwiazdorowie i dane gwiazdy.... Ot, każdy parlament w świecie ma specjalnego urzędnika do celów krajoznawczo-poznawczych, a nie osobę Parliament Chief ani też Parliamentary Secretary of State. A nie daj Boże, aby i takim był sam premier czy prezydent. Gdyż tym przewodnikiem jest najczęściej któryś z oficerów ochrony obiektu i urzędu. Notabene, ten jednak jest w ubraniu cywilnym, a nie w mundurze. Liczba urzędników w kraju nie jest znikoma, bo jest ich ca. 500 tys, natomiast za PRL-u było tylko ca. 105 tys.. Czyli jak widać, nie ma żadnego kłopotu w tymże aspekcie, aby przy odwiedzinach kolejnej hollywoodzkiej cyganerii dookoptować jakiegoś rzeczowego urzędnika niższego szczebla. Jestem zdania, że ten przewodnik wykona nałożoną mu rolę odpowiednio dumnie i przyzwoicie! Acha, oczywiście taki przewodnik powinien zawsze być w cywilu, zamiast w mundurze!

(2) SLD - Sojusz Lewicy Dobrzedorabiającej. Skok na kasę w majestacie prawa
Starania medialne CEO z SLD mają wskazać i wbić wszystkim wyborcom do ich głów, że SLD jest opozycją, że SLD jest inne aniżeli PO i PSL. Przykre, ale mnie CEO z SLD nie przekonuje i już nie przekona! Albowiem, sam od wielu lat co innego mówi niż czyni! Inaczej głosuje w Sejmie, niż powinien czynić jako opozycja. Poza tym, funkcjonuje na bazie przetrwania od wyborów do wyborów, aniżeli na bazie stosownego programu dla Polski. Dlatego ja osobiście widzę wśród partii tylko jedną opozycję i którą jest PiS. Natomiast w rzeczonym SLD i nie rzeczonymi PO-PSL nie widzę żadnej różnicy! A nawet i jakiegoś niansu jakiejś odmienności. CEO z SLD w artykule Times’a (pod linkiem) ubolewa na losem niem. partii FDP, a która przegrała wybory do niem. parlamentu. Ano przegrała tylko dlatego, że po 60-ciu latach funkcjonowania straciła wśród wyborców wiarygodność. M.in. z tegoż powodu, że tkwiła latami w "objęciach" kanclerz, zamiast być samodzielną i czytelną. Jest tajemnicą poliszynela, że CEO z SLD również jest w objęciach, i każzwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
...niestety, powyższy wpis urwało, więc i jego dokończenie...

Malwina (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

Jest tajemnicą poliszynela, że CEO z SLD również jest w takich to "objęciach" jak owe niem. FDP, i każdy wie w jakich. Stąd, los SLD w kolejnych wyborach będzie prawdopodobnie takim samym, jak tej...rozwiń całość

Jest tajemnicą poliszynela, że CEO z SLD również jest w takich to "objęciach" jak owe niem. FDP, i każdy wie w jakich. Stąd, los SLD w kolejnych wyborach będzie prawdopodobnie takim samym, jak tej niem. partii FDP.
http://www.polskatimes.pl/artykul/1020693,leszek-miller-z-premierem-aktualnie-sie-nie-spotykam,9,id,t,sa.html
zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Propaganda religijna

Betty (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

Dopóki pieniądze z abonamentu będą szły na produkowanie propagandy jedynie słusznej religii zapomnijcie o jakimkolwiek abonamencie ode mnie. Zmuszanie do finansowanie propagandowych wypocin...rozwiń całość

Dopóki pieniądze z abonamentu będą szły na produkowanie propagandy jedynie słusznej religii zapomnijcie o jakimkolwiek abonamencie ode mnie. Zmuszanie do finansowanie propagandowych wypocin religijnych jest niezgodne z Konstytucją.zwiń

« 1 ... 3 5 7 8 »

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

O tym się mówi

Wideo