Piłka ręczna: Azoty Puławy pokonały Górnika Zabrze

W środowym, zaległym meczu PGNiG Superligi Mężczyzn, Azoty Puławy pokonały przed własną publicznością Górnika Zabrze. O triumf podopiecznym Bogdana Kowalczyka nie przyszło jednak łatwo. Pierwsza połowa należała do gości, którzy schodzili do szatni prowadząc trzema bramkami. Po zmianie stron miejscowi ruszyli w pościg, jak się później okazało udany i wygrali ostatecznie 35:34.

Pierwsze minuty spotkania o dużą stawkę, ponieważ obydwie drużyny walczą o czwarte miejsce w tabeli, dające rozstawienie w play-off, to przewaga Górnika. Pierwsi na prowadzenie wyszli goście po gol Bartłomieja Tomczaka, ale szybko odpowiedział Mateusz Kus. Puławianie zaczęli jednak popełniać błędy w obronie, co po szybkich kontrach wykorzystali przyjezdni, zdobywając cztery kolejne gole. I do końca pierwszej połowy Górnik utrzymywał przewagę, szczególnie dzięki Mariuszowi Jurasikowi.

Po zmianie stron prawdziwy koncert gry dał bramkarz Azotów Vilius Rasimas, który swoimi świetnymi interwencjami pobudził swój zespół do lepszej gry. I miejscowi doprowadzili do wyrównania, a następnie po emocjonującej, nerwowej końcówce rozprawili się z przeciwnikami z Zabrza.

Azoty Puławy – Górnik Zabrze 35:34 (18:21)
Azoty: Stęczniewski, Grzybowski, Rasimas – Krajewski 5, Tarabochia 5, Masłowski, Przybylski 7, Sobol 10, Kus 2, Skrabania 1, Jankowski 2, Babicz 3, Ćwikliński, Tylutki, Łyżwa. Kary: 12 minut.
Górnik: Kornecki, Banisz – Orzechowski 5, Tomczak 3, Kubisztal 12, Nat 1, Jurasik 7, Kuchczyński 2, Kandora 3, Twardo 1, Buszkov, Niedośpiał, Stodtko. Kary: 8 minut.
Sędziowali: Marek Baranowski (Warszawa), Bogdan Lemanowicz (Łąck)