Kazachstan-Polska. Jaki był wynik meczu? Kto strzelił gole? (ZDJĘCIA, WIDEO)

RED
Mecz Kazachstan - Polska w eliminacjach do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej
Mecz Kazachstan - Polska w eliminacjach do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Alexei Filippov
[Kazachstan-Polska. Jaki był wynik meczu?] Polska reprezentacja rozpoczęła występy w eliminacjach do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018.

Już w 9. minucie meczu do bramki Kazachstanu trafił Bartosz Kapustka. W 35. wynik podwyższył kapitan reprezentacji. Robert Lewandowski strzelił pewnie rzut karny. W pierwszej połowie spotkania kilka okazji do strzelenia gola przeszło polskim reprezentantom koło nosa. Dość wspomnieć, że dwa razy w poprzeczkę trafił Arkadiusz Milik. Druga połowa meczu rozpoczęła się dla Polaków bardzo źle. Do naszej bramki piłkę posłał Sergey Khiznichenko. W niektórych momentach mecz zaczął wymykać się naszym reprezentantom spod kontroli. Potwierdzeniem tego była bramka wyrównująca Sergeya Khiznichenko w 58. minucie meczu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2.

Kazachstan-Polska. Krótka historia spotkań
Na dobrą sprawę nie za bardzo jest się o czym rozpisywać. Do tej pory wszystkie mecze z drużyną Kazachstanu reprezentanci Polski rozstrzygnęli na swoją korzyść. Do pierwszego spotkania doszło w 2003 r. Polacy wygrali to towarzyskie starcie 3:0. Trzy lata później sytuacja wyglądała już poważniej. Nasza reprezentacja "biła się" wtedy o awans do Euro 2008 w Austrii i w Szwajcarii. Pierwsze spotkanie z Kazachstanem zakończyło się jednobramkowym zwycięstwem Polaków. Gola zdobył wówczas najlepszy strzelec reprezentacji - Euzebiusz Smolarek. W rewanżowym pojedynku ten sam zawodnik popisał się hat-trickiem. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1.

Kazachstan-Polska. Biało-czerwoni o rywalu
Przed meczem polscy piłkarze podkreślali, że nie lekceważą swojego rywala. - Na pewno będzie to ciężkie spotkanie. Jest to specyficzny teren, mecz na sztucznym boisku, gdzie piłka się inaczej odbija - mówił dziennikarzom podczas konferencji prasowej Michał Pazdan. Kapitan reprezentacji przyznał, że w większości spotkań eliminacyjnych do mundialu biało-czerwoni będą faworytami. Zaznaczył, że dla piłkarzy ma to niewielkie znaczenie. - Na końcu i tak najważniejsze jest to, co pokażemy, a chcemy wygrywać i chcemy awansować - mówił Robert Lewandowski. Dyrektor reprezentacji Polski zaznaczał, że największym rywalem naszej reprezentacji będzie ...murawa. - Niewiele jest stadionów ze sztuczną murawą, które są dopuszczone do rozgrywek międzynarodowych. To specyficzna murawa. Coś, z czym piłkarze na co dzień nie mają do czynienia. Właśnie dlatego zorganizowaliśmy treningi w Karczewie, gdzie boisko jest najbardziej zbliżone do tego, co zastaniemy w Kazachstanie - mówił Tomasz Iwan, dyrektor reprezentacji Polski.