Najzimniejszy bieg w historii cyklu City Trail

Minus 19 stopni wskazywał termometr, gdy uczestnicy pierwszego w tym roku biegu City Trail startowali nad Zalewem Zemborzyckim. Mróz nie wystraszył biegaczy, których aż 327 ukończyło bieg główny, na dystansie 5 km.

Zwycięzcą został Artur Kern, z czasem 16:50. - Mrozu się nie boję. Najgorszy jest początek i rozgrzewka, podczas której dzisiaj bardzo marzły mi dłonie, ale już podczas startu bardziej przeszkadzało mi nierówne i śliskie podłoże. Nie można się dobrze odbić, trzeba uważać stawiając stopy, by nie wykręcić nogi, albo nie naciągnąć mięśnia. Mróz sam w sobie nie jest dla mnie powodem, by rezygnować z treningu - przyznał na mecie.

Drugi był Jarosław Bimkiewicz, a trzeci Michał Piróg. Wśród kobiet wygrała Joanna Wasilewska, która okazała się minimalnie szybsza od Moniki Kosz. Trzecie miejsce zajęła Magdalena Kłoda.

Lodowata kąpiel lubelskich morsów (ZDJĘCIA)