Dania-Polska. Jaki wynik? Kto strzelił gole? Sytuacja w tabeli grupy E (ZDJĘCIA, WIDEO)

RED
Mecz Dania - Polska w eliminacjach do mistrzostw świata w 2018 r. w Rosji
Mecz Dania - Polska w eliminacjach do mistrzostw świata w 2018 r. w Rosji Bartek Syta/Polska Press
[Dania-Polska. Jaki wynik? Kto strzelił gole?] Przed tym spotkaniem mówiło się, że to może być dla Polaków najtrudniejszy mecz w eliminacjach do mistrzostw świata w piłce nożnej. I rzeczywiście, było ciężko, a mecz zakończył się przegraną biało - czerwonych.

Duńczycy zaatakowali polską bramkę już w pierwszych sekundach spotkania. Thomas Delaney skierował jednak piłkę dokładnie w miejsce, gdzie stał już przygotowany do skutecznej obrony Łukasz Fabiański.

[Dania-Polska. Jaki wynik? Kto strzelił gole?]

Na pierwszą ofensywną akcję biało-czerwonych czekaliśmy do 4. minuty meczu. Do pełni szczęścia zabrakło jednak odrobiny skuteczności. Tuż sprzed pola karnego na bramkę naszych rywali strzelał Łukasz Piszczek.

Kolejna okazja do wyjścia na prowadzenie pojawiła się w 11. minucie spotkania na stadionie Parken w Kopenhadze. Po faulu Williama Kvista sędzia odgwizdał rzut wolny. Strzelał kapitan naszej reprezentacji. Niestety, Robert Lewandowski skierował piłkę wysoko ponad bramkę Duńczyków.

Dania - Polska. Rywale na prowadzeniu

Chwila otrzeźwienia przyszła po pierwszym kwadransie spotkania. Bramkę z główki dla naszych rywali zdobył Thomas Delaney. Duńczycy nie zamierzali jednak spocząć na laurach i wciąż z dużą determinacją atakowali polską bramkę.

W 22. minucie biało-czerwoni odpowiedzieli akcją, która zakończyła się strzałem w wykonaniu Karola Linettego. Piłka odbiła się od jednego z obrońców dając nam rzut rożny. Kolejne akcje Polaków nie przyniosły jednak upragnionej bramki.

Dania - Polska. Piszczek opuszcza boisko

W 35. minucie boisko opuścił Łukasz Piszczek. W jego miejsce wszedł Thiago Cionek. Jak się okazało przyczyną niedyspozycji Piszczka nie była kontuzja, ale problemy żołądkowe.

Dania - Polska. Gol do szatni

Niemrawą grę biało-czerwonych przypieczętowała druga bramka naszych rywali. Kamil Glik i Michał Pazdan nie potrafili zatrzymać Christiana Eriksena, który podał do Andreasa Corneliusa. Duński napastnik z bliskiej odległości strzelił pewnie do polskiej bramki. Biało-czerwoni schodzili do szatni przegrywając z Danią dwiema bramkami.

Dania - Polska. Druga połowa bez zmian

Drugą połowę Polacy rozpoczęli bez zmian w składzie. Bez zmian była też w początkowych minutach gra naszych piłkarzy, którzy szybko tracili piłkę po niecelnych podaniach. W 48. minucie mieliśmy rzut wolny, ale ten Duńczycy szybko wybili na róg. Po stałym fragmencie gry, piłki ręką dotknął jeden z duńskich obrońców, co sygnalizowali Polacy, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia.

Pięć minut później akcję przeprowadził Kamil Grosicki, ale jego dośrodkowanie, podobnie jak większość poprzednich, spadło prosto na głowę jednego z reprezentantów Danii. Można powiedzieć, że Polakom nie wychodziło w tym meczu nic. Potwierdziło się to w 59. minucie, kiedy nasi zawodnicy dosłownie stanęli w obronie. Najpierw piłkę źle wybił Michał Pazdan, a ta trafiła wprost pod nogi Eriksena. Zawodnik Tottenhamu dośrodkował futbolówkę w pole karne. Piłkę, przed siebie, zdołał jeszcze wybić Łukasz Fabiański, ale był już bezsilny wobec uderzenia Jorgensena. Duńczycy prowadzili 3:0.

W 62. minucie na boisku za Jakuba Błaszczykowskiego pojawił się Arkadiusz Milik. Zawodnik Napoli wniósł nieco ożywienia do gry polskich piłkarzy, ale nie przynosiło to żadnego skutku. Adam Nawałka postanowił wprowadzić na plac gry jeszcze zawodnika Lecha Poznań, Macieja Makuszewskiego, który zastąpił Karola Linettego.

Gra Polaków, mimo zmian, jednak się nie poprawiała. Mało tego, w 68. minucie groźne uderzenie na naszą bramkę oddał Sisto, ale na szczęście, dobrze ustawiony był Fabiański. Dwie minuty później nad bramką Duńczyków uderzał z kolei Milik. Dobrym podsumowaniem tego meczu niech będzie to, że przez 70 minut Polacy nie oddali ani jednego celnego strzału.

Na dwadzieścia minut przed końcem meczu już prawie pewne było, że kadrowicze Nawałki poniosą pierwszą w tych eliminacjach porażkę. Ostatnie wątpliwości w tej kwestii rozwiał piękny gol Chirstiana Eriksena na 4:0. Bramka ta padła w 80. minucie spotkania.

W 87. minucie zdobyć gola próbował jeszcze Lewandowski, ale wynik do końca spotkania już się nie zmienił. Mimo przegranej, Polacy jak na razie pozostają na czele swojej grupy eliminacyjnej. Następny mecz nasi kadrowicze rozegrają w poniedziałek, 4 września, z Kazachstanem.

Dania - Polska (SKŁADY DRUŻYN)

Reprezentacja Polski: Fabiański - Piszczek, Glik, Pazdan, Jędrzejczyk - Linetty, Mączyński, Zieliński, Grosicki, Błaszczykowski - Lewandowski

Reprezentacja Dani: Stryger Larsen - Andreas Cornelius, William Kvist, Christian Eriksen, Thomas Delaney, Pione Sisto - Nicolai Joergensen