Menu Region

Wypełniamy PIT-37 i PIT/0

Wypełniamy PIT-37 i PIT/0

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Kurier Lubelski

Elżbieta Michno

3Komentarze Prześlij Drukuj
PIT-37 powinni wypełnić podatnicy zatrudnieni na etacie w zakładzie pracy, na umowę-zlecenie i o dzieło, uzyskujący przychody z emerytur i rent, z zasiłków z ubezpieczenia społecznego i z zasiłku dla bezrobotnych, ze stypendiów, z działalności wykonywanej osobiście, praw autorskich i majątkowych oraz umów aktywizacyjnych. Obowiązek złożenia zeznania podatkowego obejmuje również osoby, które w trakcie roku osiągnęły dochód w wysokości niepowodującej obowiązku podatkowego tj. 3089,00 zł (przychód pomniejszony o koszty uzyskania).
Załącznik PIT/O jest przeznaczony dla podatników korzystających z odliczeń od dochodu (przychodu) lub od podatku, z wyjątkiem odliczeń wydatków mieszkaniowych. Należy go wypełnić i złożyć z zeznaniem podatkowym. Praktyka składania tylko załącznika PIT/O bez zeznania podatkowego jest niedopuszczalna. W przypadku łącznego opodatkowania małżonków składa się wspólny załącz- nik PIT/O, wypełniając odpowiednie pozycje przeznaczone dla podatnika i małżonka.


Zeznanie PIT-37 złożone w formie papierowej obowiązkowo należy podpisać w pozycji 138 i 139 (przy wspólnym opodatkowaniu małżonków). Przez internet rozliczyć się można poprzez interaktywne formularze na stronie przygotowanej przez Ministerstwo Finansów: www. e-deklaracje.gov.pl (szczegółowe informacje na str. 14). Informacje dotyczące skali podatkowej, kosztów uzyskania przychodów, rodzaju odliczeń w po- datku dochodowym od osób fizycznych i ich limitów w 2009 r. są zawarte m.in. w broszurach informacyjnych dostępnych w urzędach skarbowych lub na stronie Ministerstwa Finansów www.mofnet.gov.pl (zakładka Podatki - System podatkowy - Podatek dochodowy od osób fizycznych).

W załączonych plikach znajdziecie wzory wypełnionych druków PIT37 i PIT/0.

Dzień otwarty w urzędach skarbowych


Ministerstwo Finansów organizuje w całej Polsce, jak co roku, "Dzień otwarty w urzędach skarbowych". W tym roku - 6 marca 2010 (sobota) urzędy skarbowe będą czynne w godz.9-13.

W tym dniu urząd skarbowy oferuje swoją pomoc w rozwiązywaniu problemów podatkowych. W czasie dnia otwartego będzie można sprawdzić, w jaki sposób prawidłowo rozliczyć się z urzędem skarbowym, dowiedzieć się więcej na temat rozliczenia PIT za 2009 r. oraz złożyć swoje zeznanie podatkowe. Dostępna będzie również pełna informacja na temat sposobu rozliczenia swojego dochodu za pośrednictwem internetu.

O godzinie 11 w sali szkoleniowej Pierwszego Urzędu Skarbowego przy ul. Sądowej 5 odbędzie się otwarte spotkanie informacyjno-edukacyjne, którego tematem będzie "Ulga z tytułu wychowywania dzieci".
3

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

błyskawiczne wsparcie dla OPP

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ogon (gość)  •

Rozliczanie podatku już prawie za nami, ale jeśli jeszcze nie wypisywaliście pita to zachęcam was do tego byście przy rozliczeniu pomyśleli o OPP które potrzebują waszego wsparcia. W tym celu zachęcam was do podarowania 1% na rzecz dzieci z Polski, które wymagają leczenia i rehabilitacji. Wybierzcie tak jak ja Obywatelską Fundację Pomocy Dzieciom, która zbiera na to środki. Wystarczy wpisać ich KRS 0000140007

odpowiedzi (0)

skomentuj

Tylko podpis

+128 / -117

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Podatnik (gość)  •

Piszecie o tym co każdy normalny człowiek wie od dawna. Nie piszecie nic o trudnych sprawach. Jak ma podpisać zeznanie podatkowe współmałżonek, który nie może już pisać bo jest sparaliżowany po wylewie? Notariusz nie chce sporządzić pełnomocnictwa, bo nie może się z chorym dogadać. Ubezwłasnowolnienie nie wchodzi w rachubę, bo to olbrzymia procedura i do niczego nie potrzebna. Potrzebny jest tylko ten jeden mały podpis, którego chora osoba złożyć już niestety nie może...

odpowiedzi (0)

skomentuj

zenada

+109 / -112

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

kilo (gość)  •

przeca to zenujace taki swistek potrafi wypelnic niemal kazdy, po co i wjakim celu robi sie smieszna propagande owszem kilkanascie lat temu to moze i to bylo potrzebne teraz moja babcia ma 85 lat i sam to robi i wie co trza obliczyc SKONCZCIE JUZ Z BICIEM PIANY U MNIE NA WSI POD SKLEPEM PIJACZEK DROBNY TO WYPELNIOA A TU SIE PISZE ZE SPECJALISTA I FACHOWIEC UDZIELA RAD .... PEWNIE PO POLITOLOGI ALBO PEDAGOGICE HAHAHAHAHHAAH

odpowiedzi (0)

skomentuj