PKP InterCity: Koniec z tanimi przejazdami dla seniorów

PKP InterCity: Koniec z tanimi przejazdami dla seniorów

Barbara Majewska

Kurier Lubelski

Aktualizacja:

Kurier Lubelski

Z początkiem lipca PKP InterCity zaserwowała swoim pasażerom gigantyczną podwyżkę. Karta seniora, która uprawnia do zakupu biletu kolejowego z 50-proc. zniżką, kosztuje teraz dwukrotnie więcej, czyli 150 zł.
O podwyżce poinformował nas Czytelnik, który o zmianie cennika dowiedział się dopiero przy kasie biletowej i osłupiał z wrażenia. - Przecież to dwa razy więcej niż dotychczas! Czy nas, emerytów, stać na takie wydatki? - denerwuje się nasz Czytelnik.

Przewoźnik tłumaczy, że miał podstawy do wprowadzenia podwyżki. - Choć cena oferty skierowanej do seniorów została w lipcu zmodyfikowana, to biorąc pod uwagę, że od 2002 r.
utrzymywała się na niezmienionym poziomie 75 zł, a w tym czasie notowaliśmy wzrost kosztów działalności oraz zwiększyliśmy liczbę pociągów TLK, uważamy, że jest nadal najkorzystniejsza dla osób często podróżujących - zapewnia Beata Czemerajda z Biura Komunikacji Korporacyjnej PKP InterCity.
150 zł - tyle po podwyżce kosztuje karta seniora w PKP InterCity
- Dla osób często podróżujących oferta może i jest korzystna, ale dla tych, którzy raz na jakiś czas chcą pojechać np. z Lublina do Warszawy, karta seniora jest nieopłacalna - ripostuje Sławomir Słomka, przewodniczący lubelskiej rady Krajowej Partii Emerytów i Rencistów. I dodaje: - Wszyscy wiemy o trudnej sytuacji finasowej kolei, ale dlaczego podwyżkami obciąża się właśnie nas?

Z karty seniora mogą korzystać pasażerowie, którzy ukończyli 60 lat. Dokument jest ważny przez rok i uprawnia do ulgi tylko podczas przejazdów obsługiwanych przez PKP InterCity.

- Osoby, które kupiły karty przed podwyżką, nadal mogą z nich korzystać - dodaje Beata Czemerajda z PKP InterCity.

Jeśli senior jeździ także pociągami obsługiwanymi przez Przewozy Regionalne i chce korzystać z 50-proc. zniżki przy zakupie biletu, musi wykupić specjalną legitymację. Jest ona ważna tylko przez rok i kosztuje 75 zł. Jeśli do tego doliczyć kartę seniora PKP InterCity, to na podróżowanie koleją ze zniżką senior musi wydać 225 zł.

Komentarze (5)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
........

.......... (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 71 / 47

Jesli pracujacego 30 latka po studiach nie stac na IC to emeryta tez nie powinno, dziwnym trafem w całej Europie Zachodniej emerytury sa nizsze niz pensja inzyniera , tylko w PL jest odwrotnie. I...rozwiń całość

Jesli pracujacego 30 latka po studiach nie stac na IC to emeryta tez nie powinno, dziwnym trafem w całej Europie Zachodniej emerytury sa nizsze niz pensja inzyniera , tylko w PL jest odwrotnie. I to wy emeryci strajkowaliscie, dzis bez strajkow moze np CMK szła by az do Gdanska ale robic sie nie chcialo.zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
wożenie powietrza

Fang (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 59 / 28

Lepiej gdy pociąg jest pusty i wiezie powietrze.Spółka dobrze główkuje.Zadłużyć a wtedy ktoś przejmie za grosze i wtedy będzie mu się opłacało.Czy to nie niemieckie koleje stoją w kolejce aby...rozwiń całość

Lepiej gdy pociąg jest pusty i wiezie powietrze.Spółka dobrze główkuje.Zadłużyć a wtedy ktoś przejmie za grosze i wtedy będzie mu się opłacało.Czy to nie niemieckie koleje stoją w kolejce aby przejąć ten biznes w kolonii UE.?zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Na biednych nie trafiło.

Halny123 (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 31 / 48

Takimi pociągami jeżą seniorzy od 3000zł emeryturki w górę,i chwała tym z PKP InterCity.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Na biednych nie trafiło.

Halny123 (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 33 / 43

Takimi pociągami jeżą seniorzy od 3000zł emeryturki w górę,i chwała tym z PKP InterCity.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Jak to sie mówi

jj (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 70 / 60

Jak to się mówi: "Na biednych nie trafiło" - zamiast na radyjko pójdzie na kartę....

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

O tym się mówi

Wideo