Menu Region

Lublin: Nie będzie remontu kamienicy przy ul. 1 Maja

Lublin: Nie będzie remontu kamienicy przy ul. 1 Maja

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Kurier Lubelski

Kamil Kudyba

3Komentarze Prześlij Drukuj
Mieszkańcy kamienicy przy ul. 1 Maja od kilku lat starają się o remont swojego podwórka. Wreszcie pod koniec czerwca na jego teren weszli robotnicy i zaczęli prace. Radość lokatorów nie trwała jednak długo.
- Od początku mieliśmy powiedziane, że mamy zrobić kompleksowy remont. Mieliśmy wymienić kostkę, wykopać studzienkę, żeby woda się nie gromadziła, wyrównać teren, naprawić płot. Zdążyliśmy zdjąć około 1/4 kostki z podwórka, kiedy przyjechał szef, kazał przerwać robotę, a kostkę z powrotem położyć na miejsce. To trochę niepoważne - żalili się pracownicy.
Lokatorzy: - Tłumaczenia ZNK to absurd. Na ten remont czekaliśmy już od kilku lat
Administratorem tego terenu jest Zarząd Nieruchomości Komunalnych, który całą sprawę komentuje krótko: żaden remont nie był przewidziany a kostka była usunięta na próbę, żeby sprawdzić podłoże.
- Dwa lata temu ta kamienica była remontowana, a jeśli chodzi o podwórko, to wcale nie jest ono w takim złym stanie technicznym. Nic nikomu nie obiecywaliśmy, a poza tym mamy teraz kryzys i ograniczamy się tylko do najbardziej niezbędnych prac. W tym przypadku niczyje życie nie jest zagrożone, więc nie widzę problemu. Wyremontowane zostaną jedynie dachy tamtejszych komórek, które faktycznie przeciekają - stwierdziła Halina Podlaszewska, kierowniczka Działu Inwestycji i Remontów ZNK.

- Nie wiedziałem, że zmieniliśmy się w archeologów, którzy badają teren - dziwi się jeden z pracowników.

Mieszkańcom nie jest jednak do śmiechu. - Takie tłumaczenia ze strony ZNK są absurdalne. Owszem, dwa lata temu kamienica była remontowana, ale tak, że gzymsy już odpadają. A jeśli chodzi o podwórko, to wystarczy mały deszcz i mamy spore kąpielisko. Czynsz płacimy niemały i człowieka coś trafia, kiedy słyszy, że brakuje pieniędzy na remont - denerwują się lokatorzy.
3

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Remont podwórka w komunalnej kamienicy za nasze pieniądze?

+15 / -20

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

zielony (gość)  •

W życiu! Czegoś takiego to nawet PiS nie obiecywał?

odpowiedzi (0)

skomentuj

kryzysu nie ma

+15 / -15

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

paligłup (gość)  •

wszyscy słyszeliśmy jak Komorowski i Tusk mówią, że mamy dobrobyt. Dlatego by ratować biedne Włochy zgodziliśmy się na przeniesienie tam produkcji Pandy. Tłumaczenie ZNK że jest kryzys i nie ma pieniędzy jest mętne. Prawda jest taka , że ta kamienica jest w idealnym stanie, więc po co wydawać pieniądze, skoro można je przeznaczyć np. na zakup mebli dla Komorowskiego.

odpowiedzi (0)

skomentuj

no dobra decyzja iście racjonalizatorska !

+11 / -18

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

oko (gość)  •

Najpierw kasa później zabawa , swawole i różne kręcenie lodów , otumanianie , robienie ludzi w bambuko no a gdzieś na końcu jak zostanie to drobne naprawy ew. jakiś podmalunek =tylko właściciel nie zdaje sobie sprawy że zaniedbania sobie rosną ,rosną i gdzieś kiedyś już może nie będzie co remontować !- czyli w myśl przysłowia gówno chłopu nie zegarek jak go nakręcić nie potrafi , i kiedyś odezwie się ten chichot historii w zaniedbaniach .

odpowiedzi (0)

skomentuj