Zaproszenia na imprezy: Festiwal Inne Brzmienia, koncerty,...

  Zaproszenia na imprezy: Festiwal Inne Brzmienia, koncerty, dyskoteki

  Kacper Sulowski

  Kurier Lubelski

  Kurier Lubelski

  * Inne Brzmienia. Art'n'Music Festiwal Lublin- Lviv 2010

  Dziś już ostatni dzień Festiwalu Inne Brzmienia- jest to międzynarodowej rangi impreza artystyczna, która buduje zupełnie nową jakość odbiorczą, nie ulega popularnym trendom, komercji i schlebianiu masowym gustom. W ciągu czterech dni w naszym mieście odbędzie się szereg wydarzeń artystycznych, koncertów, warsztatów filmowych, fotograficznych czy plastycznych.
  Towarzyszyć im będzie cykl debat pod wspólnym tytułem "Granice Europy" nawiązujący do aktualnego pytania o europejską tożsamość. Pojawią się artyści z pogranicza różnych gatunków muzycznych i różnej narodowości. A całe wydarzenie pozostawi po sobie stały ślad w postaci płyty CD. Festiwal Inne Brzmienia wpisuje się również w dążenia miasta Lublina o tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016.
  A oto plan wydarzeń na ostatni, bardzo koncertowy dzień:
  Projekcja filmu "Herbert" - po filmie spotkanie z twórcą muzyki Karimem Matusewiczem
  Bazylika Drzewa Krzyża Św. i klasztor oo. Dominikanów, Lublin, ul. Złota 9, godz. 18.00, wstęp wolny.
  Koncert "Kwiteń" - zespół tworzą ukraińscy wykonawcy, którzy szerszej publiczności mogą być znani z legendarnego kijowskiego zespołu "Drewo". Ich muzyka to archaiczne formy pieśni obrzędowych, ludowe psalmy oraz stare formy pieśni lirycznych. Zespól zagra na wspólnym koncercie z Liu Fang.
  Bazylika Drzewa Krzyża Św. i klasztor oo. Dominikanów, Lublin, ul. Złota 9, godz. 20.00, wstęp: 50 zł.
  Koncert Liu Fang - jest to najbardziej znana artystka na świecie grająca na chińskich instrumentach klasycznych (pipa, guzheng). Liu poza chińską muzyką klasyczną i tradycyjną chińską muzyką ludową wykonuje również współczesne kompozycje autorów z całego świata. Dziś artystka zagra na wspólnym koncercie z zespołem "Kwiteń".
  Bazylika Drzewa Krzyża Św. i klasztor oo. Dominikanów, Lublin, ul. Złota 9, godz. 20.40, wstęp: 50 zł.
  Koncert "Kucz/Kulka" - we wspólnym projekcie Gaby Kulki i Konrada Kucza można znaleźć spory ładunek psychodelii, zneutralizowanej jednak ironicznie potraktowanym wodewilem. Z pewnością warto posłuchać tego nietuzinkowego duetu. Bilety na koncert do kupienia wyłącznie w biurze festiwalowym przy ul. Rybnej 4, w godz. 12.00- 20.00. Ilość biletów jest ograniczona, a po koncercie zaplanowano kameralne spotkanie z Gabą Kulką i Konradem Kuczem.
  Teatr im. H.Ch. Andersena, Lublin, ul. Dominikańska 1, godz. 22.00, wstęp: 70 zł.

  * "118 urodziny Brunona Schulza" w Teatrze NN

  Trwa 118 rocznica urodzin artysty i pisarza Brunona Schulza. Z tej okazji Ośrodek "Brama Grodzka- Teatr NN" zaprasza na szereg wystaw i spotkań w Lublinie. Obchody urodzin Brunona Schulza potrwają do 16 lipca.
  A oto jakie wydarzenia zaplanowano na dziś:
  Pokaz filmu "Niebo bez słońca" - pierwszy polski film poświęcony Brunonowi Schulzowi. Po projekcji spotkanie z dziennikarzem z Drohobycza- Leonidem Golbergiem.
  Ośrodek "Brama Grodzka- Teatr NN", Lublin, ul. Grodzka 21, godz. 18.00, wstęp wolny.

  * Koncert z cyklu D.I.Y. gig: Catheter i Suffering Mind

  Catheter to grupa pochodząca z Denver w USA, grają od 97' roku, ich twórczość utożsamiana jest z takimi stylami muzycznymi jak: crustcore z wpływami metalu czy grind core.
  Suffering Mind to nasza rodzima kapela, która reprezentuje grind core z żeńskim wokalem.
  Przestrzeń Działań Twórczych "Tektura", Lublin, ul. Wieniawska 15a, godz. 20.00, wstęp: 12 zł.

  * Wystawa pt. "Książka roku"

  Wystawa Polskiej Sekcji IBBY, która corocznie przyznaje nagrody za najlepsze polskie ksiązki ukazujące się ma rynku księgarskim. Jest to ogólnopolski i międzynarodowy projekt, laureaci IBBY zdobywają laury w innych konkursach, a debiutanci odnoszą kolejne sukcesy.
  Filia nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego, Lublin, ul. Hutnicza 20, wstęp wolny.

  * Wystawa " Zero"

  Prezentacja prac pięciu młodych lubelskich autorów, absolwentów Wydziału Artystycznego UMCS- dla których tytułowe zero nie znaczy nic, lecz coś.
  Galeria Lipowa 13, Lublin, ul. Lipowa 13, wstęp wolny.

  * "Żona idealna- model 6" wystawa fotografii Natalii Gizy

  Natalia Giza jest studentką Fotografii w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Bierze udział w konkursach pokazach fotograficznych oraz wystawach zbiorowych i autorskich. Wystawa czynna do 17 lipca.
  Galeria "Po schodach", Lublin, ul. Bernardyńska 14a, wstęp wolny.
  1 3 »

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo