Wojsławice: w niedzielę dożynki powiatu chełmskiego

Wojsławice: w niedzielę dożynki powiatu chełmskiego

Jolanta Masiewicz

Kurier Lubelski

Kurier Lubelski

W najbliższą niedzielę, 29 sierpnia, Wojsławice będą rozbrzmiewać dożynkowym gwarem, dźwiękami muzyki i ludowego kiermaszu. Rolnicy z powiatu chełmskiego spotkają się w Wojsławicach, by świętować zakończenie żniw. O godzinie 11:30 na placu targowym rozpoczną się dożynki powiatowe organizowane przez starostę chełmskiego, prezydenta Chełma i wójta gminy Wojsławice. W tym roku gości będą witać chlebem i solą Małgorzata Piróg i Marian Dawidziuk - starostowie dożynek.
- Uroczystość ta będzie wyrazem podziękowań dla rolników za trud włożony w całoroczną pracę. Tegoroczna aura po raz kolejny nie sprzyjała uprawom, plony nie są satysfakcjonujące, więc tym bardziej należy docenić trud i wysiłki rolników - mówi Kazimierz Stocki, starosta chełmski.

Powiatowe dożynki rozpoczną się od części oficjalnej, podczas której zostaną wręczone odznaki honorowe "Zasłużony dla rolnictwa" przyznawane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi na wniosek Starosty Chełmskiego. Następnie odbędzie się msza święta w uroczystej oprawie.

-Przygotowaliśmy także ciekawy program artystyczny, z występami zespołów muzycznych i tanecznych oraz konkursy. Myślę, że będzie to również okazja do miłego zakończenia wakacji - Serdecznie wszystkich zapraszamy do Wojsławic - zachęca starosta Kazimierz Stocki.

Osoby, które odwiedzą Wojsławice w ostatnią wakacyjną niedzielę nie będą się nudziły. Będzie można skorzystać z oferty twórców ludowych i gospodarstw agroturystycznych, które zaprezentują swoje rękodzieło i dania regionalne na kiermaszu. Swoje stoiska wystawiennicze będą też mieć gminy oraz producenci sprzętu rolniczego i płodów rolnych. Podczas święta plonów przedstawiciele gmin zaprezentują wieńce dożynkowe i wspaniałe wypieki chleba. Na scenie nie zabraknie muzyki i tanecznych występów. Zaprezentują się m.in.: "Sielanki" z Sielca, "Wrzos" z Sawina, "Bokoryna" z Żalina, Klub Tańca Towarzyskiego TAKT z Chełma czy Głagolki z Wojsławic. Największe atrakcje przewidziane są na późne popołudnie i wieczór. Z koncertem muzyki biesiadnej wystąpi zespół "Arto", zaś gwiazdą wieczoru będzie zespół "Wanda i Banda". Powiatowe dożynki zakończą się zabawą taneczną z zespołami Model MT i Modelinka.


.


Komentarze (5)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Decyzja

Stasiek (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 12 / 12

To zamiaruje i ja przyjechać.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Wieści

Pan (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 11 / 11

Gadają na mieście, że będzie.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
A najsłynniejszy obywatel ?

Trurl (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 8 / 6

A Wedrowycz z bimbrem z trocin będzie ?

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Pytanko

Jarosław (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 9 / 14

A która z gwiazd polskiej sceny muzycznej będzie rozbrzmiewać? Być możę się wybiorę.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Dożynki

Emilia z Jastkowa (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 7 / 7

Dorzynki ważna żecz.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

O tym się mówi

Wideo