Menu Region

Wojsławice: w niedzielę dożynki powiatu chełmskiego

Wojsławice: w niedzielę dożynki powiatu chełmskiego

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Kurier Lubelski

Jolanta Masiewicz

5Komentarzy Prześlij Drukuj
W najbliższą niedzielę, 29 sierpnia, Wojsławice będą rozbrzmiewać dożynkowym gwarem, dźwiękami muzyki i ludowego kiermaszu. Rolnicy z powiatu chełmskiego spotkają się w Wojsławicach, by świętować zakończenie żniw. O godzinie 11:30 na placu targowym rozpoczną się dożynki powiatowe organizowane przez starostę chełmskiego, prezydenta Chełma i wójta gminy Wojsławice. W tym roku gości będą witać chlebem i solą Małgorzata Piróg i Marian Dawidziuk - starostowie dożynek.
- Uroczystość ta będzie wyrazem podziękowań dla rolników za trud włożony w całoroczną pracę. Tegoroczna aura po raz kolejny nie sprzyjała uprawom, plony nie są satysfakcjonujące, więc tym bardziej należy docenić trud i wysiłki rolników - mówi Kazimierz Stocki, starosta chełmski.

Powiatowe dożynki rozpoczną się od części oficjalnej, podczas której zostaną wręczone odznaki honorowe "Zasłużony dla rolnictwa" przyznawane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi na wniosek Starosty Chełmskiego.
Następnie odbędzie się msza święta w uroczystej oprawie.

-Przygotowaliśmy także ciekawy program artystyczny, z występami zespołów muzycznych i tanecznych oraz konkursy. Myślę, że będzie to również okazja do miłego zakończenia wakacji - Serdecznie wszystkich zapraszamy do Wojsławic - zachęca starosta Kazimierz Stocki.

Osoby, które odwiedzą Wojsławice w ostatnią wakacyjną niedzielę nie będą się nudziły. Będzie można skorzystać z oferty twórców ludowych i gospodarstw agroturystycznych, które zaprezentują swoje rękodzieło i dania regionalne na kiermaszu. Swoje stoiska wystawiennicze będą też mieć gminy oraz producenci sprzętu rolniczego i płodów rolnych. Podczas święta plonów przedstawiciele gmin zaprezentują wieńce dożynkowe i wspaniałe wypieki chleba. Na scenie nie zabraknie muzyki i tanecznych występów. Zaprezentują się m.in.: "Sielanki" z Sielca, "Wrzos" z Sawina, "Bokoryna" z Żalina, Klub Tańca Towarzyskiego TAKT z Chełma czy Głagolki z Wojsławic. Największe atrakcje przewidziane są na późne popołudnie i wieczór. Z koncertem muzyki biesiadnej wystąpi zespół "Arto", zaś gwiazdą wieczoru będzie zespół "Wanda i Banda". Powiatowe dożynki zakończą się zabawą taneczną z zespołami Model MT i Modelinka.


.


5

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Decyzja

+12 / -12

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Stasiek (gość)  •

To zamiaruje i ja przyjechać.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Wieści

+11 / -11

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Pan (gość)  •

Gadają na mieście, że będzie.

odpowiedzi (0)

skomentuj

A najsłynniejszy obywatel ?

+8 / -6

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Trurl (gość)  •

A Wedrowycz z bimbrem z trocin będzie ?

odpowiedzi (0)

skomentuj

Pytanko

+9 / -14

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Jarosław (gość)  •

A która z gwiazd polskiej sceny muzycznej będzie rozbrzmiewać? Być możę się wybiorę.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Dożynki

+7 / -7

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Emilia z Jastkowa (gość)  •

Dorzynki ważna żecz.

odpowiedzi (0)

skomentuj