Kurier Lubelski » Wiadomości » Bogucin: potrącił 14-letniego Sylwka i uciekł. Chłopak zmarł

Bogucin: potrącił 14-letniego Sylwka i uciekł. Chłopak zmarł

Data dodania: 2010-09-07 11:01:40 ▪ Ostatnia aktualizacja: 2010-09-07 21:25:33

Kurier Lubelski

KQ, KOS, FAJ

14KomentarzyPrześlijDrukuj
Mniejsza czcionka Większa czcionka

Policjanci poszukują sprawcy wypadku, do którego doszło dzisiaj około godz. 7.30 w Bogucinie. Kierowca potrącił 14-latka i uciekł. Gimnazjalista trafił do szpitala w Lublinie. Tam zmarł.

1/2
Bogucin: potrącił 14-letniego Sylwka i uciekł. Chłopak zmarł

W miejscu tragedii palą się znicze.

(© Tomek Koryszko)

Godz. 14.00
- Chłopiec zmarł z powodu rozległych obrażeń wewnątrznarządowych. Mimo starań, lekarzom nie udało się go uratować - mówi Agnieszka Osińska, rzeczniczka Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie, gdzie trafił 14-latek.

Godz. 13.20
Potrącony nastolatek był uczniem Zespołu Szkół w Garbowie. - Z relacji policji, która przesłuchiwała naszych uczniów wynika, że jako pierwsza do chłopca dotarła jego koleżanka, również uczennica naszej szkoły - opowiada Mirosław Kwiatek, dyrektor Zespołu Szkół w Garbowie.
∨ Czytaj dalej
- Zawołała jego brata. Straszne jest to, że żadne z aut jadących tą trasą wcześniej się nie zatrzymało. Zrobiła to dopiero jedna z mieszkanek naszej gminy. Wezwano pogotowie.



Dyrektor podkreśla, że odcinek drogi, którą szedł do szkoły 14-latek jest ruchliwy i niebezpieczny: - Ruch jest ogromny, ponieważ Bogucin znajduje się przy trasie Lublin-Warszawa - mówi. - Samochody jadą tu bardzo szybko. Chodnik jest tylko przy fragmencie jezdni. Wiem, że na tym odcinku często dochodzi do wypadków z udziałem pieszych. Nie pamiętam jednak, by kiedykolwiek dochodziło do podobnych zdarzeń z udziałem uczniów naszej szkoły.

14-latek miał na imię Sylwek. - Sylwek był dobrym, uczniem, sumiennym i zorganizowanym - dodaje dyrektor. - Być może dlatego wyszedł wcześniej na przystanek niż jego brat... Ale dlatego w tym czasie w pobliżu nie było innych uczniów. Z tego, co wiem, nikt nie widział tego, co się stało.

Godz. 11.20
- Lekarzom nie udało się uratować chłopca. Zmarł w szpitalu - informują policjanci. I apelują do osób, które mogły być świadkami zdarzenia o kontakt z policją pod nr telefonów: (81) 756-17-97 lub 997.

Godz. 10.30
Chłopiec szedł na przystanek autobusowy, by gimbusem pojechać do szkoły w Garbowie.
Jak powiedzieli nam policjanci, leżącego na jezdni 14-latka kilkanaście minut po wypadku znalazł jego brat.

Dodajesz jako: Gość

ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Zaloguj przez Facebook

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

bbb (gość), 15.09.10, 00:20:48

kwiatek niewie co mowi,gdzie jest chodnik...zwinol sie,kto ustalil trase...on

odpowiedzi (0)

skomentuj

Jaki Żallllllllllllll

zgłoś 0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

S&J (gość), 08.09.10, 17:04:32

To wszystko przez ten Autobus i naszego wspaniało myślnego dyrektora!
Bo Kur** oszczędzać mu się zachciało na życiu Sylwka!
http://www.youtube.com/watch?v=AP5rKVAMJgw
Szkoda nam go [*]
Zawsze będziemy o tobie pamiętać :(

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcsi.dll/bilde?Site=DW&Date=20100907&Category=LUBLIN&ArtNo=813686171&Ref=AR&MaxW=580&border=0&title=1

odpowiedzi (0)

skomentuj

POKAZOWKA DLA PIRATA DROGOWEGO !!!

zgłoś 0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

zły (gość), 07.09.10, 20:21:27

Cytat:

JEZELI ZNALAZL SIE SPOSOB NA PIJACYCH KIEROWCOW, TO MUSI SIE ODBYC
PROCES POKAZOWY DLA KIEROWCY-PIRATA KTORY ZABIL MLODZIENCA !!!.
JEZELI POTRACIL PIESZEGO I UCIEKL Z MIEJSCA WYPADKU TO KWALIFIKACJA
PRAWNA WINNA BRZMIEC ; " ZA NIEUMYSLNE SPOWODOWANIE SMIERCI PIESZEGO
25 LAT "WESOLYCH ROBOT W KAMIENIOLOMACH" !!! A KIEROWCY KTORY WIDZAC
LEZACEGO POSZKODOWANEGO NIE ZATRZYMA SIE CELEM UDZIELENIA POMOCY ...
2 LATA WIEZIENIA I ODEBRANIE PRAWA JAZDY NA 3 LATA !!!.
NIE ZAPOMINAJMY, ZE MIMO OKUPACJI POLSKI PRZEZ ANTYPOLSKIE "PO" ...
POLSKA TO CYWILIZOWANY KRAJ I W 97% KATOLICKI WIEC NIE ZABIJAJ !!!!.
ZABILISCIE MOJEGO IMIENNIKA !. KONIEC BANDYCTWA NA POLSKICH DROGACH !!!
..........................................................................................................Sylwester wiem że tym razem masz rację i ja jestem podobnego zdania kary dla takich MORDERCÓW powinny być bardzo wysokie , dotkliwe i ciężkie tym bardziej że się nie zatrzymał !!!-ale cóż skoro niby prawo mamy w miarę dobre to już prawnicy sędziowie , prokuratorzy oraz obrońcy niestety to TRAGEDIA oczywiście nie wszyscy ale niestety większość ja będąc obrońcą nie podjął bym się obrony takiego bandyty ale adwokat no cóż za odpowiednia kasę będzie udowadniał że to ten chłopiec rzucił się pewnie pod koła !, wszystko jest zależne od zasobności portfela oskarżonego !. Natomiast pobocze to też droga ale i jej część po której poruszają się piesi oraz inne pojazdy i kierowca powinien wiedzieć że jeżeli jest linia ciągła to tej linii w czasie jazdy przekraczać nie wolno choćby i stu wariatów jechało z tyłu i trąbiło a w obrębie miast siedlisk najczęściej są linie ciągłe więc pojazd i kierowca nie miał prawa tam się znajdować a jeżeli to tylko w ściśle określonych warunkach o czym każdy kierowca wie kiedy może i w jakich okolicznościach z takowego korzystać !. Ale cóż skoro na kursach rzadko się o tym mówi najczęstszym sloganem to -zdawalność 100 procentowa !-a skutki później jak widać . Niemniej niewiele MY tu zmienimy bo nie pierwszy i nie ostatni to wypadek tak straszny w skutkach a że ktoś ucieka a ucieka bo bardzo często jest pijany i tu również w/w prawnicy są bardzo tolerancyjni tylko czemu ?. No i nie obwiniajmy innych kierowców że nie udzielili pomocy bo może faktycznie nikt nie zauważył bo nie wierzę aby widząc leżące dziecko ktoś widząc nie zareagował a jeżeli tak się stało to życie z takim brzemieniem jest przesrane i niewiele warte !.

odpowiedzi (0)

skomentuj

tamtędy nie mogli ...

zgłoś 0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

mosquito (gość), 07.09.10, 20:17:38

przejeżdżać katolicy !

odpowiedzi (0)

skomentuj

POKAZOWKA DLA PIRATA DROGOWEGO !!!

zgłoś 0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

SYLWESTER (gość), 07.09.10, 17:21:30


JEZELI ZNALAZL SIE SPOSOB NA PIJACYCH KIEROWCOW, TO MUSI SIE ODBYC
PROCES POKAZOWY DLA KIEROWCY-PIRATA KTORY ZABIL MLODZIENCA !!!.
JEZELI POTRACIL PIESZEGO I UCIEKL Z MIEJSCA WYPADKU TO KWALIFIKACJA
PRAWNA WINNA BRZMIEC ; " ZA NIEUMYSLNE SPOWODOWANIE SMIERCI PIESZEGO
25 LAT "WESOLYCH ROBOT W KAMIENIOLOMACH" !!! A KIEROWCY KTORY WIDZAC
LEZACEGO POSZKODOWANEGO NIE ZATRZYMA SIE CELEM UDZIELENIA POMOCY ...
2 LATA WIEZIENIA I ODEBRANIE PRAWA JAZDY NA 3 LATA !!!.
NIE ZAPOMINAJMY, ZE MIMO OKUPACJI POLSKI PRZEZ ANTYPOLSKIE "PO" ...
POLSKA TO CYWILIZOWANY KRAJ I W 97% KATOLICKI WIEC NIE ZABIJAJ !!!!.
ZABILISCIE MOJEGO IMIENNIKA !. KONIEC BANDYCTWA NA POLSKICH DROGACH !!!

odpowiedzi (0)

skomentuj
Autor komentarza nie dodał zdjęcia

MONIKA (gość), 07.09.10, 17:16:56

KONDOLENCJE DLA RODZINY. BARDZO WAM WSPÓŁCZUJE...

odpowiedzi (0)

skomentuj

Jazda poboczem

zgłoś 0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

edek (gość), 07.09.10, 16:41:14

Pewnie zabił go jakiś "kulturalny", który zjechał na pobocze, zeby przepuścić pędządzego debila. Jazda poboczami jest nagminna na naszych drogach, policja na to wykroczenie nie reaguje.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Znieczulica kierowców

zgłoś 0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

smutna (gość), 07.09.10, 15:44:22

Jechaleś i się nie zatrzymaleś. Jak teraz sie czujesz??? A gdyby to Twoje dziecko leżalo na ulicy???

odpowiedzi (0)

skomentuj

Kursy z pierwszej pomocy

zgłoś 0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Ratownik Maciek (gość), 07.09.10, 15:14:41

Ale winne są również osoby kierujące innymi pojazdami, bo zgodnie z art. 162 Kodeksu Karnego:„Kto człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia, ciężkiego uszkodzenia ciała lub ciężkiego rozstroju zdrowia nie udziela pomocy, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia lub poważnego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.”
A taka sytuacja może spotkac każdego z nas.
Każdy boi się zatrzymac samochód i pomóc poszkodowanym podczas wypadk; ludzie zwalniają, patrzą na rozbity samochód, ewentualnie ofiary wypadku, a następnie dodają gazu i jadą dalej.
Dziecko zginęło przez pirata, ale może była szansa je uratować. Czy odbycie kursu z pierwszej pomocy to tak dużo? Cięzko jest wydac kilkadziesiąt zł na kurs i poświęcić kilka godzin, prawda?
Nie życze nikomu, by ktoś z bliskich był uczestnikiem jakiegokolwiek wypadku, ale wiedza medyczna, którą może poznac i przyswoić KAŻDY człowiek na kursie z pierwszej pomocy, może być na prawdę BEZCENNA. Nie bójmy się pomagać, bo każda pomoc jest lepsza niż żadna!!!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Czasem się zastanawiam

zgłoś 0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Gość (gość), 07.09.10, 13:14:04

gdyby droga była w kiepskim stanie, z dziurami, nierówna... to może jechaliby niektórzy wolniej? uważniej? znam okolicę, gdzie niedawno wyremontowano drogę - i zaczęły się wyścigi... o ile wcześniej się pilnowali, bo samochodu szkoda - to teraz strach stanąć koło drogi, co dopiero nią iść. Ładna droga, więc gaz do dechy... nie ważne, że dalej wąska, że prawie bez pobocza, że brak chodnika, że stoi kilka gospodarstw opodal i ludzie chodzą...

odpowiedzi (0)

skomentuj
1 2 »

Rozrywka

Kurier Lubelski

  • Czytaj nas na iPhone oraz iPad
  • Czytaj nas na Androidzie
  • Czytaj nas na pozostałych telefonach
  • Rozrywka NMEkstraklasa LiveZobacz inne aplikacje

Aktualne wydanie:

"Kurier Lubelski", czwartek 24.05.2012

Kup e-wydanie

Prenumerata:

Stanisław Ceniuk
tel. 81 446-28-05

Reklama:

Oddział Biuro Reklamy, Filia Lublin
ul. Krakowskie Przedmieście 10, 20-002 Lublin
tel. (81) 44-62-850, reklama@kurierlubelski.pl

Biuro reklamy, ogłoszeń i marketing: adresy, telefony, e-maile
Cenniki reklamy znajdują się TUTAJ

Dyrektor Biura Reklamy
Dariusz Topyła
tel. 81 446-28-10
d.topyla@kurierlubelski.pl

Zamów reklamę

Kontakt z redakcją:

Adres redakcji:
Polska Kurier Lubelski
Krakowskie Przedmieście 10, 20-002 Lublin
tel. 81 446-28-00, faks 81 446-28-30
redakcja@kurierlubelski.pl

Jesteś świadkiem ciekawych zdarzeń? Napisz do nas: online@kurierlubelski.pl

Redakcja Kuriera Lubelskiego: Telefony, e-maile

Napisz do nas

Zapisz się do Newslettera

Reklama

Reklama

Sonda

Jak się powiedzie reprezentacji Polski na Euro 2012?

Polskapresse sp. z.o.o informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie KurierLubelski.pl podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.