Menu Region

W Lublinie możesz już zamówić taksówkę z fotelikiem

W Lublinie możesz już zamówić taksówkę z fotelikiem

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Kurier Lubelski

Kamil Krupa

6Komentarzy Prześlij Drukuj
W Lublinie możesz już zamówić taksówkę z fotelikiem

Fotelik w taksówce Zbigniewa Woźniaka to teraz standard (© Jacek Babicz)

Od wtorku w Lublinie można zamówić taksówkę z fotelikiem dobranym do wagi i wzrostu dziecka. Taką usługę wprowadziły cztery korporacje.
Sprawdź, którą taksówką jedziesz najtaniej

"Taksówka z fotelikiem" to ogólnopolska akcja, którą prowadzi firma ubezpieczeniowa Liberty Direct. - Poza Lublinem prowadziliśmy ją też m.in. w Warszawie, Gdyni, Sopocie i Wrocławiu - mówi Marta Lesiewska z biura prasowego ubezpieczyciela.

Do tego grona dołączył wczoraj Lublin. - To bardzo dobry pomysł. Do tej pory był problem z przejazdem taksówka z dziećmi, trzeba była je trzymać na kolach co nie było bezpieczne -przekonuje Joanna Spaczyńska, mama trzyletniej Zuzi.


- W naszej korporacji mamy obecnie 17 auta przystosowanych do przewożenia małych dzieci. 14 pojazdów ma na wyposażeniu foteliki, w dwa kolejne podstawki a w jednym znajduje się kołyska dla dzieci w wieku do 12 miesięcy - wylicza Zbigniew Woźniak, prezes Halo Taxi.

Będzie mniej nowych licencji na taksówki w Lublinie

Żeby wybrać taką taksówkę w Lublinie wystarczy zgłosić chęć przewożenia dziecka podczas zamawiania kursu. - Nie wykluczone, że na taki pojazd będzie trzeba trochę dłużej poczekać niż na zwykle. Nie powinno to jednak trwać dłużej niż pół godziny - mówi Woźniak.

Dodatkowa usługa jest całkowicie bezpłatna. Pomysł na przeprowadzenie takiej akcji wziął się z braku przepisów, które określałyby przewóz dzieci w taksówkach. - Rzeczywiście w przeciewieństwie do prywatnych samochodów osobowych, ustawodawca nie przewidział takiej ewentualności w taksówkach - potwierdza Arkadiusz Kalita z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Zamówisz taxi dla malucha


Taksówkę z fotelikiem można zamówić w czterech korporacjach:
Halo Taxi (196-29), Radio Taxi Fart (196-81), Radio Taxi Piątka (196-25) oraz Taxi Alfa - Siódemki (196-24)
5

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Trójmiasto fotelik dziecięcy

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Magda (gość)  •

Witam, w Trójmieście polecam firmę Gdańsk Shuttle (http://gdanskshuttle.info/ ) .
Dlaczego polecam? Wraz z rodziną przylecieliśmy do Gdańska i potrzebowaliśmy dwóch fotelików dziecięcych - jako jedyni mieli więcej niż jeden i to bez dodatkowych opłat.
Magda

odpowiedzi (0)

skomentuj

taksówki

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

tako (gość)  •

Śmieszne, że nie jest to jeszcze prawnie wymagane. Dlaczego dziecko w normalnym aucie musi siedzieć w foteliku, a w taksówce może jechać na kolanach? Chociaż tyle, że wybrane korporacje faktycznie wprowadzają foteliki na wyposażeniu. W Warszawie mają Ecocar, nie wiem jak w innych miastach - nie rozumiem jak dalej mogą obowiązywać przepisy stwarzające niebezpieczeństwo dzieciom.

odpowiedzi (0)

skomentuj

i bardzo dobrze

+70 / -56

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

marina (gość)  •

Świetnie, że ktoś wpadł na pomysł takiej inicjatywy. Duży plus dla Liberty Direct

odpowiedzi (0)

skomentuj

Dobre sobie!

+79 / -27

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

sałata (gość)  •

Od 1 listopada jakieś ale ma jeżdzić za darmo, bo tam są sami dziani biznesmeni.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Czyżby tatuż pana Krupy w Damelu jeździł??

+57 / -14

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Kurierek-ścierek (gość)  •

Panie Krupa-wartość tego "artykułu"pod wzgl. merytorycznym jest zerowa.Nie ma wyjaśnienia czego dokładnie ma niby dot.akcja wymienianej w art.firmy ubezpieczeniowej,czy firma niniejsza fundowała w/w foteliki,czy może chodzi o coś zupełnie innego??Poza tym jest to kolejny art.w tej nieszczęsnej ,mało wiarygodnej gazecie zwanej Kurierem Lubelskim,w którym funduje się darmową reklamę jednej z korporacji.Czyżby pracownicy Kurierka otrzymali od chwalonych firm wypasiony pakiecik promocyjnych kursów ??Jesteście jako gazeta stronniczy a co za tym idzie,bardzo mało wiarygodni.
Żałosny poziom walki o klienta...

odpowiedzi (0)

skomentuj