Menu Region

W Lublinie możesz już zamówić taksówkę z fotelikiem

W Lublinie możesz już zamówić taksówkę z fotelikiem

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Kurier Lubelski

Kamil Krupa

Prześlij Drukuj
Mniejsza czcionka Większa czcionka
W Lublinie możesz już zamówić taksówkę z fotelikiem

Fotelik w taksówce Zbigniewa Woźniaka to teraz standard (© Jacek Babicz)

Od wtorku w Lublinie można zamówić taksówkę z fotelikiem dobranym do wagi i wzrostu dziecka. Taką usługę wprowadziły cztery korporacje.
Sprawdź, którą taksówką jedziesz najtaniej

"Taksówka z fotelikiem" to ogólnopolska akcja, którą prowadzi firma ubezpieczeniowa Liberty Direct. - Poza Lublinem prowadziliśmy ją też m.in. w Warszawie, Gdyni, Sopocie i Wrocławiu - mówi Marta Lesiewska z biura prasowego ubezpieczyciela.

Do tego grona dołączył wczoraj Lublin. - To bardzo dobry pomysł. Do tej pory był problem z przejazdem taksówka z dziećmi, trzeba była je trzymać na kolach co nie było bezpieczne -przekonuje Joanna Spaczyńska, mama trzyletniej Zuzi.


- W naszej korporacji mamy obecnie 17 auta przystosowanych do przewożenia małych dzieci. 14 pojazdów ma na wyposażeniu foteliki, w dwa kolejne podstawki a w jednym znajduje się kołyska dla dzieci w wieku do 12 miesięcy - wylicza Zbigniew Woźniak, prezes Halo Taxi.

Będzie mniej nowych licencji na taksówki w Lublinie

Żeby wybrać taką taksówkę w Lublinie wystarczy zgłosić chęć przewożenia dziecka podczas zamawiania kursu. - Nie wykluczone, że na taki pojazd będzie trzeba trochę dłużej poczekać niż na zwykle. Nie powinno to jednak trwać dłużej niż pół godziny - mówi Woźniak.

Dodatkowa usługa jest całkowicie bezpłatna. Pomysł na przeprowadzenie takiej akcji wziął się z braku przepisów, które określałyby przewóz dzieci w taksówkach. - Rzeczywiście w przeciewieństwie do prywatnych samochodów osobowych, ustawodawca nie przewidział takiej ewentualności w taksówkach - potwierdza Arkadiusz Kalita z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Zamówisz taxi dla malucha


Taksówkę z fotelikiem można zamówić w czterech korporacjach:
Halo Taxi (196-29), Radio Taxi Fart (196-81), Radio Taxi Piątka (196-25) oraz Taxi Alfa - Siódemki (196-24)

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.