Zamość: Doradca bankowy wyłudził od klientów ponad 100 tys....

Zamość: Doradca bankowy wyłudził od klientów ponad 100 tys. zł

JN

Kurier Lubelski

Kurier Lubelski

Doradca bankowy wyłudził ponad 100 tys. zł.

Doradca bankowy wyłudził ponad 100 tys. zł. ©archiwum

42-letni mieszkaniec Zamościa, który pracował jako doradca bankowy, wyłudził od kilkunastu klientów banku pożyczki na kwotę ponad 100 tys. zł. Teraz, może trafić do więzienia nawet na osiem lat.
Doradca bankowy wyłudził ponad 100 tys. zł.

Doradca bankowy wyłudził ponad 100 tys. zł. ©archiwum

Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zamojskiej komendy pracowali nad sprawą od września ubiegłego roku. Z zebranych materiałów wynika, że 42-letni doradca bankowy z Zamościa wyłudził pieniądze m.in. od 63-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna stracił ponad 7 tys. zł.:

- 42-latek pod pretekstem zawarcia umowy kredytu konsolidacyjnego, pobierał od 63-latka środki finansowe na spłatę zobowiązań, które w rzeczywistości przeznaczył dla siebie. W toku prowadzonych czynności policjanci udowodnili 42-latkowi dokonanie podobnych kilkunastu przestępstw na szkodę innych osób – tłumaczy Joanna Kopeć z zamojskiej komendy.

Mundurowi ustalili, że mężczyzna wyłudzał pieniądze od maja 2010 roku do czerwca 2013. Zamościanin wykorzystywał fakt, że jako doradca handlowy jednego z banków ma stały dostęp do rachunków klientów. Do udzielania mu pożyczek namawiał ich używając różnych pretekstów. W ten sposób doradca bankowy z Zamościa wyłudził od kilkunastu osób w sumie ponad 100 tys. złotych.

W piątek 42-latek został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień.

- Jako środek zapobiegawczy prokurator zastosował wobec niego dozór policji. Mężczyzna dwa razy w tygodniu będzie musiał meldować się w zamojskiej komendzie. Ponadto wobec 42-latka zastosowano poręczenie majątkowe w kwocie 10 tys. złotych i zakaz opuszczania kraju – mówi Joanna Kopeć.

Prokurator zadecydował też o zajęciu nieruchomości mężczyzny. Zgodnie z kodeksem karnym za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową.
Zapisz się do newslettera!

Komentarze (6)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Co dostali oszukani klienci BPH?

kontusz (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Zdaje mi się, że GWno. Przynajmniej do tej pory prasa nie podała jak zakończyły się sprawy oszukanych. Jak tak działa ten nasi wymiar sprawiedliwości to nie dziwota, że doradcy mają się dobrze.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
re

takitam (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

to firmy tzw. instytucje finansowe tworzą takich wyłudzaczy pieniędzy od klienta nazywając ich ambitnie- doradcami- a faktycznie z doradztwem nie mają nic wspólnego, jak nie dla siebie to...rozwiń całość

to firmy tzw. instytucje finansowe tworzą takich wyłudzaczy pieniędzy od klienta nazywając ich ambitnie- doradcami- a faktycznie z doradztwem nie mają nic wspólnego, jak nie dla siebie to wyciągają od ludzi kasę dla firmy, w której pracują często na prowizji czyli im więcej "wyciągną " od klienta tym więcej zarobią! A KLIENT BĘDZIE ZAWSZE W "PLECY"zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
mnie

wan (gość)

Zgłoś naruszenie treści

też pusty śmiech ogarnia jak słyszę, że w prywatnej firmie mam doczynienia z doradcą

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
a co z klientami??

klient (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

co z poszkodowanymi klientami?? dostali pieniądze??


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
,

N (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

NIE A JAK KOMORNIK MU SIĄDZIE NA MAJĄTKU TO NIEWIELE Z NIEGO ZOSTANIE I NIE WYSTARCZY NA ZADOŚĆUCZYNIENIE

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
pierdoła nie doradca

Ann (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 7

Cienias...nawet nie umiał dużej bańki ukręcić...to by mu i na adwokata starczyło.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

O tym się mówi

Wideo