Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Imprezy w weekend w Lublinie i regionie. Nie siedź w domu!

Paweł Franczak
Kobranocka (zagrają w Graffiti) powstała w Toruniu w 1985 r., zakładali ją Andrzej "Kobra" Kraiński i Jacek "Szybki Kazik" Bryndal
Kobranocka (zagrają w Graffiti) powstała w Toruniu w 1985 r., zakładali ją Andrzej "Kobra" Kraiński i Jacek "Szybki Kazik" Bryndal Materiały prasowe
Jak co tydzień przygotowaliśmy dla Was imprezowy rozkład jazdy w Lublinie i regionie. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

W Graffiti - Ostatni Wojownicy rocka i metalu
"Ostatni Wojownik", czyli Last Warrior, to wspólny projekt lubelskiej grupy Tipsy Train i wokalisty Turbo Grzegorza Kupczyka. "Last Warrior" jest też tytułem piątego albumu Turbo i jednej z piosenek na albumie. Śpiewał na nim, co nie dziwi, Grzegorz Kupczyk, znany także chociażby z Ceti. Stąd też repertuar sobotniego koncertu: będą to głównie utwory Turbo, w odświeżonym wydaniu i piosenki z najnowszej płyty Tipsy Train "Na krawędzi".
Sobota, Graffiti, al. Piłsudskiego 13, godz. 19.00, bilety 20-25 zł

W Teatrze NN - Angelus Lubelski
W niedzielę w Ośrodku Brama Grodzka - Teatr NN poznamy tegorocznych laureatów Honorowej Nagrody Angelus. Jest wręczana od 2005 roku. Idea wręczania Honorowej Nagrody Angelus narodziła się w lubelskim środowisku duszpasterskim. Jej celem było łączenie ludzi kultury i sztuki we wspólnych działaniach, mimo różnego stosunku do wiary. Jury przyznaje nagrodę w siedmiu kategoriach: człowiek służby publicznej, człowiek kultury medialnej, wyobraźnia miłosierdzia, animator życia kulturalnego, artysta roku, sponsor dzieł parafialnych i miłosierdzia, całokształt, czyli dorobek życia.
Niedziela, Ośrodek Brama Grodzka - Teatr NN, ul. Grodzka 21, godz. 17.00, wstęp wolny

W Grafiti - Kobranocka
Początkowo Kobranocka (nazwa od jednego z założycieli - Andrzeja "Kobry" Kraińskiego) grała pacyfistycznego punk rocka, a potem przyszedł czas na hity, w tym ten najsłynniejszy, czyli "Kocham cię jak Irlandię". Dziś Kobranocka mocno złagodniała, tym, co pozostało, są uroczo nonsensowne teksty autorstwa m.in. Rafała Bryndala.
Niedziela, Graffiti, al. Piłsudskiego 13, godz. 20.00, bilety 25-30 zł

W Andersenie - "Calineczka"
Teatr Andersena zaprasza w niedzielę nieco starsze dzieci (od 5 lat) na "Calineczkę" wedle baśni Andersena. Malutka dziewczynka wyruszy na mrożącą krew w żyłach przy-godę, aby spełnić swoje marzenia. Po drodze każdy będzie próbował zmusić ją do zaspokojenia swoich egoistycznych pragnień."To spektakl o poznawaniu siebie i poszukiwaniu własnej drogi, o samotności, miłości i życiu w zgodzie z naturą" - piszą organizatorzy.
Niedziela, Teatr Andersena, ul. Dominikańska 1, godz. 12.00, bilety 20 zł

W Muzycznym - "Calineczka"
Andersen zawitał także do Teatru Muzycznego. Tu autorem adaptacji bajki Andersena i reżyserem spek-taklu jest Jerzy Turowicz, kierownictwo muzyczne sprawują Janusz Baca i Zofia Bernatowicz, scenografia i kostiumy są dziełem Ireneusza Salwy, zaś choreografia - Marcina Marca. W spektaklu biorą udział soliści, chór, balet oraz orkiestra Teatru Muzycznego, a także - i to w głównych rolach - młodzi wykonawcy wyłonieni w castingu.
Niedziela, Teatr Muzyczny, ul. Dobrzańskiego 3, godz. 12.00, bilety 25-30 zł

W Osterwie - skutki napisu w windzie
Co może się stać, gdy w windzie eleganckiego apartamentowca pojawi się obrażający jednego z lokatorów napis? Jakie mogą być skutki takiego zdarzenia? Odpowiedzi na te pytania przynosi komedia Géralda Sibleyrasa "Napis" w reżyserii Artura Tyszkiewicza. Wyraziste role stworzyła czwórka doświadczonych artystów: Jolanta Rychłowska i Tomasz Bielawiec oraz Anna Torończyk i Artur Kocięcki. A w niczym nie ustę-puje im młodzież, czyli Lidia Olszak i Daniel Salman w rolach państwa Lebrun. Brawa należą się też Justynie Elminowskiej za scenografię.
Niedziela, Teatr im. J. Osterwy, ul. Narutowicza 17, godz. 19.00, bilety 15-40 zł

W pubie "Księżycowa" - slajdowisko rowerowe
Norbert Skrzyński jest doświadczonym podróżnikiem-rowerzystą, który ma na swoim koncie m.in. wyprawę "Afryka Nowaka", Iran, Armenia. Dzisiaj (sobota) przedstawi swoją relację z dwumiesięcznej podróży po Jordanii, z której wrócił tydzień temu. To już trzeci pokaz slajdów tego warszawskiego podróżnika w naszym mieście.
Sobota, pub "Księżycowa", ul. Księżycowa 2, godz. 17.00, wstęp wolny

W Galerii Labirynt - Czytelnia Dramatu dla dzieci
Książka "O Orle Nielocie, który miał lęk wysokości" Magdaleny Durdy to propozycja dla najmłodszych gości Czytelni Dramatu. Podczas spotkania uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać czytania performatywnego tej sztuki dla dzieci. Realizacja: Daniel Adamczyk.
Sobota, Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5, godz. 12.00, wstęp wolny

W Teatrze Starym - "Skarb"
Spektakl dla dzieci w wieku od 2,5 do 5 lat w reżyserii Leszka Mądzi-ka. Scenariusz przedstawienia osnuty jest wokół magicznej, tajemniczej szafy. Otwarcie szafy to niespodzianka, w której będą uczestniczyć mali widzowie. Tak o swoich inspiracjach mówi reżyser: "Świat budo-wany w czasie, w którym dorastamy, jest pełen tajemnic, fantazji i wy-obraźni. Właściwie każdy dzień jest ilustrowany obrazami, które czytelne są tylko dla jego twórców. Pozbawione fałszu emocje wzruszają swoją autentycznością i szczerością".
Niedziela, Teatr Stary, Jezuicka 18, godz. 16.00 i 17.30, bilety 30 zł, bilety sprzedawane są dla dzieci - opiekunowie wchodzą bezpłatnie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski