Menu Region

Katastrofa samolotu Malaysian Airlines. Odnaleziono...

Katastrofa samolotu Malaysian Airlines. Odnaleziono fragmenty zaginionego Boeinga 777? [ZDJĘCIA]

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

PAP

mm/PAP

Prześlij Drukuj
Zarząd wietnamskiego lotnictwa cywilnego poinformował w niedzielę, że samolot wietnamskiej marynarki wojennej znalazł dwa obiekty mogące stanowić części zaginionego Boeinga 777 linii Malaysian Airlines.
1/4

Boeing 777 zniknął z radarów w sobotę mniej niż godzinę po starcie z lotniska w Kuala Lumpur

(© AP Photo/flightradar24.com)

Nie ma jeszcze pewności, czy znaleziono fragmenty szczątków samolotu, ponieważ było już ciemno, gdy pilot zauważył te przedmioty u południowych wybrzeży Wietnamu - podał zarząd lotnictwa cywilnego

Na miejsce, gdzie zauważono domniemany fragment boeinga, zostaną wysłane w poniedziałek rano dodatkowe samoloty.

Wcześniej w niedzielę szef malezyjskich sił powietrznych poinformował, że wojskowy radar wykazał, iż zaginiony Boeing 777, krótko po starcie ze stolicy Malezji Kuala Lumpur mógł zawrócić z trasy do Pekinu - poinformował

W niedzielę rano wietnamskie statki i samoloty wznowiły poszukiwania zaginionego malezyjskiego Boeinga 777 z 227 pasażerami i 12 członkami załogi na pokładzie.
W akcji uczestniczą 34 samoloty i 40 okrętów. Morze Południowochińskie przeszukują jednostki malezyjskie, chińskie, amerykańskie, filipińskie i singapurskie.

W sobotę spostrzeżono na morzu plamy paliwa, które mogło wyciec ze zbiorników maszyny. Boeing zniknął z radarów w sobotę mniej niż godzinę po starcie z lotniska w Kuala Lumpur.
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się