Piłka ręczna: MKS Selgros Lublin pokonał Piotrcovię Piotrków Trybunalski (ZDJĘCIA)

Piłkarki ręczne MKS Selgros Lublin udanie rozpoczęły pierwszą rundę fazy play-off. W niedzielę, podopieczne Sabiny Włodek w pierwszym meczu ćwierćfinałowym pokonały przed własną publicznością Piotrcovię Piotrków Trybunalski 35:20. Kolejne spotkanie (rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw) już w najbliższą środę w Piotrkowie Trybunalskim.

Lublinianki do meczu z Piotrcovią przystąpiły z nową osobą w sztabie szkoleniowym. Asystentką Sabiny Włodek została była zawodniczka lubelskiego klubu Monika Marzec. Od pierwszych minut przewagę osiągnęły miejscowe, które po 15 minutach prowadziły 10:4. Niestety, kilka błędów lublinianek sprawiło, że Piotrcovia wyrównała stan rywalizacji po 10. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do MKS Selgros, który do szatni schodził prowadząc 19:14.

Po zmianie stron na parkiecie niepodzielnie rządziły miejscowe, które postawiły szczelną obronę, a w bramce znakomicie spisywała się Ekaterina Dzhukeva, która nie dała się pokonać przez 11 minut drugiej połowy. Ostatecznie MKS Selgros rozgromił Piotrcovię aż 35:20.

Warto dodać, że po ponad rocznej przerwie w końcówce spotkania na parkiecie w lubelskiej drużynie pojawiła się Kristina Repelewska.

MKS Selgros Lublin - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 35:20 (19:14)
MKS Selgros: Dzhukeva, Baranowska - Gęga 6, Małek 5, Wojtas 5, Mihdaliova 4, Majerek 4, Kocela 3, Rola 2, Drabik 2, Skrzyniarz 2, Konsur 1, Kozimur 1, Wojdat, Nestsiaruk, Repelewska. Kary: 8 min
Piotrcovia: Skura, Opelt - Wypych 5, Szafnicka 3, Rol 2, Kucharska 2, Cieślak 2, Kopertowska 2, Nowak 2, Mielczewska 1, Piecaba 1, Olek, Pasternak. Kary: 10 min