Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wybudują na Felinie hale przemysłowe pod wynajem

Artur Jurkowski
Lubelska podstrefa ekonomiczna zajmuje tereny o powierzchni 116  ha. W 11 zakładach, które uruchomiły działalność, pracuje 1300 osób
Lubelska podstrefa ekonomiczna zajmuje tereny o powierzchni 116 ha. W 11 zakładach, które uruchomiły działalność, pracuje 1300 osób Jacek Babicz
Millennium Logistic Park, spółka deweloperska budująca pod wynajem hale magazynowe i produkcyjne, chce ulokować swój nowy kompleks logistyczny w Lublinie. Będzie się mieścić przy ul. Plewińskiego na terenie podstrefy ekonomicznej na Felinie. We wtorek odbył się przetarg na sprzedaż 10,5-hektarowej działki. MLP jest jedynym zainteresowanym kupnem tej nieruchomości.

- Spółka zaoferowała za grunty 9,6 mln zł - poinformował Mariusz Sagan, dyrektor Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów UM Lublin.

Samo MLP na razie nabrało wody w usta. Nie chce mówić o swoich planach inwestycyjnych w Lublinie. Czeka z tym do rozstrzygnięcia przetargu na sprzedaż nieruchomości. Ma to nastąpić jeszcze w tym tygodniu. - Mamy wiele sygnałów od przedsiębiorców, którzy szukają w Lublinie powierzchni magazynowych i produkcyjnych. Nie chcą sami budować obiektów, tylko je wynajmować. Celem sprzedaży nieruchomości jest znalezienie właśnie wykonawcy, który postawi takie hale. MLP to jeden z największych graczy na tym rynku - dodawał Sagan.

MLP to firma z kapitałem izraelskim. Spółka jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Grupa prowadzi obecnie pięć parków logistycznych zlokalizowanych w Polsce: Pruszków I, Pruszków II, Tychy, Poznań oraz park logistyczny w budowie - Bieruń. Łącznie dysponuje ponad 159 hektarami terenów. Docelowo mają na nich stanąć obiekty magazynowo--produkcyjne o łącznej powierzchni 720 tysięcy metrów kwadratowych.

Na terenie lubelskiej podstrefy są już firmy, które nie dysponują własnymi obiektami, tylko je wynajmują. Chodzi o ABM Greiffenberger, niemieckiego producenta silników elektrycznych i zespołów napędowych.

Pozwolenia na prowadzenie działalności na terenie lubelskiej podstrefy ekonomicznej mają 24 firmy. Produkcję uruchomiło 11. - W tym półroczu działalność rozpoczną dwie kolejne: Firma "Henryk" oraz Intrograf - zapowiedział Sagan.

W zakładach na terenie podstrefy pracuje około 1300 osób.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski