Piłka nożna: Wisła Puławy przegrała z Concordią w Elblągu

Piłkarze drugoligowej Wisły Puławy nie udało się w piątek przełamać kiepskiej passy trzech meczów bez zwycięstwa. Podopieczni Jacka Magnuszewskiego przegrali na wyjeździe z Concordią Elbląg i w kolejnych potyczkach będą musieli walczyć o wydostanie się ze strefy spadkowej.

Duma Powiśla jechała do Elbląga odrobić stracone punkty u siebie z Pogonią Siedlce. I kto wie, czy tak by się nie stało, gdyby sędzia piątkowego spotkania uznał w 8 minucie gola zdobytego przez Cwetana Filipowa. Arbiter nie wskazał jednak na środek boiska, a w 20 minucie przyjezdni przegrywali 0:1. Piłkę otrzymał Alfredo Zapata i przelobował Jakuba Zolecha. Puławianie próbowali odrabiać straty, ale strzały Pawła Jabkowskiego i Arkadiusza Maksymiuka były niecelne.

Zaraz po zmianie stron było już 2:0 dla gospodarzy. Adolfo wykorzystał podanie wzdłuż pola karnego i z bliska skierował piłkę do siatki. Za chwilę mogło być po meczu, ale na szczęście dla Wisły ten sam zawodnik nieznacznie się pomylił. Następnie dobrymi interwencjami po uderzeniach Okady i Hectora popisał się bramkarz Wisły. Puławianie walczyli do końca i w 84 min kontaktowe trafienie zaliczył Konrad Nowak. Niestety, puławianom nie udało się doprowadzić chociażby do remisu.

W środę Wisła zmierzy się przed własną publicznością ze Stalą Rzeszów.

Concordia Elbląg – Wisła Puławy 2:1 ( 1:0)
Bramki: Zapata 20, Adolfo 49 - Nowak 84