Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza - Atom Trefl Sopot 1:3. Brąz dla Atomu [ZDJĘCIA]

Redakcja
Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza - Atom Trefl Sopot 1:3
Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza - Atom Trefl Sopot 1:3 Jakub Jaźwiecki
Siatkarki Atomu Trefla Sopot po wyjazdowym zwycięstwie 3:1 z Tauronem MKS Banimex Dąbrowa Górnicza zdobyły brązowy medal mistrzostw Polski. Rywalizację play off o trzecie miejsce wygrały 3-0.

Trzeci mecz o brązowy medal: Tauron MKS Banimex Dąbrowa Górnicza - Atom Trefl Sopot 1:3 (25:19, 25:27, 22:25, 15:25).

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw): 3-0 dla Atomu Trefla, który zdobył brązowy medal.

Tauron MKS: Ozge Cemberci, Joanna Staniucha - Szczurek, Eleonora Dziękiewicz, Welissa de Souze Gonzaga "Sassa", Rachael Adams, Elżbieta Skowrońska - Krystyna Strasz (libero) - Katarzyna Zaroślińska, Anna Kaczmar, Katarzyna Urban, Aleksandra Liniarska,

Atom Trefl: Izabela Bełcik, Charlotte Leys, Anna Podolec, Zuzanna Jefimienko, Justyna Łukasik, Klaudia Kaczorowska - Mariola Zenik (libero) - Kimberly Hill, Judith Pietersen, Bojana Radulovic, Natalia Gajewska,

Siatkarki z Sopotu łatwo wygrały dwa pierwsze spotkania u siebie. Straciły w nich jednego seta i były o krok od zdobycia brązowego medalu.

Dąbrowscy kibice chyba nie do końca wierzyli w odwrócenie losów rywalizacji, bo sporo miejsc na widowni było w czwartek pustych. Z Sopotu pofatygowała się grupka sympatyków Atomu, którzy mieli po meczu powody do radości.

Pierwszy set miał niespodziewany przebieg, bo MKS łatwo na początku objął prowadzenie i już go nie oddał, mimo personalnych roszad po drugiej stronie siatki. Przy wyniku 23:14 było oczywiste, że Tauron nie może tej partii przegrać. I tak się stało, chociaż Atom sporą część strat zdołał odrobić.

Problemem dąbrowskiej ekipy w meczach o brąz były kontuzje nominalnych atakujących Katarzyny Zaroślińskiej i Natalii Guadelupe Brussy. Ta pierwsza weszła na boisko na krótko w końcówce pierwszego seta.

W drugiej partii emocji było dużo więcej. Tym razem niewielką przewagę punktową miały sopocianki. Kiedy było 22:24, wydawało się, że wygraną mają w kieszeni. Tymczasem MKS wyrównał, miał nawet piłkę setową, ale ostatecznie po serwisowym asie Anny Podolec cieszyły się zawodniczki gości.

Mimo braku "armat" ekipa z Dąbrowy Górniczej stawiła spory opór rywalkom w trzeciej odsłonie. "Dopingujmy, dopingujmy" - zalecał kibicom spiker. Posłuchali, ale to nie wystarczyło do pokonania Atomu.

Czwartego seta sopocianki zaczęły od prowadzenia 6:0. I chociaż ich przewaga topniała momentami do dwóch punktów, to już nie pozwoliły sobie odebrać zwycięstwa i medalu. Ostatni punkt zdobyła Klaudia Kaczorowska i można było rozpocząć przygotowania do dekoracji.

Rok wcześniej Atom na dąbrowskim parkiecie wywalczył złoty medal.

W tym sezonie w obu zespołach doszło do zmian trenerskich. Nicola Negro prowadzi zespół Tauronu od 26 listopada 2013, po rezygnacji Waldemara Kawki.

W Atomie zmiana na ławce trenerskiej zaszła przed meczami o brąz. Odszedł z klubu Holender Teun Buijs, a zastąpili go asystenci Tomasz Wasilkowski i Piotr Graban. Nie przeszkodziło to drużynie w odniesieniu kompletu zwycięstw i wywalczenia trzeciego miejsca. PAP