Sześć medali pływaków z Lubelszczyzny podczas mistrzostw Polski na wodach otwartych

Reprezentanci Fali Kraśnik wywalczyli pięć medali podczas mistrzostw Polski w pływaniu długodystansowym na wodach otwartych. Kraśniczanie są podopiecznymi duetu trenerskiego Iwony i Grzegorza Mazurków archiwum klubu
Reprezentanci Fali Kraśnik wywalczyli pięć medali podczas mistrzostw Polski w pływaniu długodystansowym na wodach otwartych. Czempionat został rozegrany w Kryspinowie.

Najlepiej z kraśniczan wypadł Konrad Zapalski, zdobywając złoty krążek na 5 km w kategorii 15-16 latków. Magdalena Wieczorek w tej samej kategorii wywalczyła srebro, natomiast w kategorii juniorów 17-18 lat, Kornel Sola na dystansie 7,5 km, stanął na najniższym stopniu podium.

W sztafecie 3x3 km (kategoria 15-16 lat), kolejne srebro dla Fali zdobyła drużyna w składzie: Konrad Zapalski, Igor Prószyński i Magdalena Wieczorek, natomiast brązowy medal na dystansie 2500 przypadł Julii Hajdenraich (14 lat).

Z brązowym medalem powróciła także sztafeta MTP Lublinianka: Kamil Bryła, Kacper Bujak i Wiktoria Samuła, rywalizując w kategorii 15-16 lat.