Ferie zimowe w Lublinie: co robić w mieście

Ferie zimowe w Lublinie: co robić w mieście

Maria Krzos

Kurier Lubelski

Aktualizacja:

Kurier Lubelski

W tym roku dzieci i młodzież z woj. lubelskiego zimową labę rozpoczynają jako jedni z pierwszych w kraju. Nie wszyscy jednak będą mogli wyjechać na kolonie czy obozy. Ci, którzy zostaną w domu, nie muszą się jednak nudzić. Przez kolejne dni opisywać będziemy w Kurierze różne możliwości spędzenia zimy w mieście. Dziś zajęcia proponowane przez domy kultury w Lublinie.
Iwona Jedlińska: Na swoich zajęciach prezentować będę różne techniki plastyczne

Iwona Jedlińska: Na swoich zajęciach prezentować będę różne techniki plastyczne ©Małgorzata Genca

- Dla dzieci i młodzieży udział w naszych zajęciach to przede wszystkim możliwość spróbowania czegoś nowego, odkrycia siebie, znalezienia swojej pasji - mówiła wczoraj Iwona Jedlińska, instruktor pracowni plastycznej Młodzieżowego Domu Kultury "Pod Akacją". - M.in. dzięki temu, że mamy różnorodną ofertę. Od zajęć plastycznych, przez kulinarne, aż po taneczne. Wielu uczniów, którzy w czasie zimowych ferii po raz pierwszy przekroczą mury domu kultury, zostaje u nas stałe.

Każdy z dzielnicowych i młodzieżowych domów kultury oraz klubów osiedlowych przygotował własne programy zajęć. Przedstawiamy wybrane punkty. W ofercie większości domów kultury znajdują się również wyjścia na spektakle teatralne oraz do kina. Udział zajęciach jest bezpłatny lub za niewielką odpłatnością (15-20 zł za tydzień).

MDK "Pod Akacją", ul. Grodzka 11, tel. 81 532 27 40 oraz ul. B. Chrobrego 18, tel. 81 524 51 97
Na początek ferii - Familijny Turniej Szachowy "O berło króla Bolesława" (17 stycznia, godz. 16). W ofercie MDK-u m.in.: warsztaty teatralne, plastyczne, taneczne, kulinarne. Na zakończenie ferii: "Bal u króla Bolesława" (29 stycznia, godz. 12).

MDK nr 2, ul. Bernardyńska 14a, tel. 81 532 08 53
W programie m.in.: zajęcia taneczne, nauka gry na instrumentach, zajęcia plastyczne (różne techniki, m.in. linoryt, rysunek studyjny, papieroplastyka).

DK "Błonie", ul. Dragonów 2, tel. 81 463 70 31
Warsztaty fotograficzne i taneczne, turniej szachowy, wyjście do Fikolandu.

DK "Ruta", ul. Różana 8, tel. 81 463 70 30
Spotkanie z fotografikiem Krzysztofem Kuzko - zajęcia praktyczne, zajęcia taneczne, spotkanie z psychologiem policyjnym.

DK "Łęgi", ul. Tatarakowa 28, tel. 81 463 70 34
Zajęcia rytmiczno-muzyczne, "Taniec łączy pokolenia" - zajęcia taneczne dla wnuków i dziadków, "Turniej duetów - wnuki i dziadkowie" - występy, konkursy i zabawy integracyjne.

DK "LSM", ul. K. Wallenroda 4a, tel. 81 743-48-29
Spotkania z ciekawymi ludźmi - Alicją Barton, autorką wierszy dla dzieci, Romą Drozdówną, aktorką Teatru Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena, Ryszardem Zarewiczem (aktor, reżyser, pedagog i animator kultury, autor książek z zakresu savoir-vivre’u). Zajęcia plastyczne, taneczne, gry i zabawy świetlicowe.

DDK "Bronowice", ul. Krańcowa 106, tel. 81 744 16 38 lub 81 444 72 44
Trening karate tradycyjnego, nauka tańca towarzyskiego i nowoczesnego (hip-hop).

DDK "Czechów", ul. Kiepury 5a, tel. 81 741 99 11
Warsztaty kulturalno-artystyczne dotyczące kultury takich krajów jak Chiny, Tajwan, Peru. Prowadzone przez studentów z tych krajów (wszystko w ramach projektu "ACROSS THE SKYLINE".

DK "Skarpa", ul. Przytulna 4, tel. 81 527 46 48
Wyjścia na pływalnię SP nr 28, warsztaty taneczne, nauka gry w szachy, drużynowe konkursy sprawnościowe.

KO "Niepodległości", ul. Tumidajskiego 2, tel. 81 747 21 82
Zajęcia z ceramiki artystycznej, wycieczka do Muzeum Wsi Lubelskiej z kuligiem i pieczeniem kiełbasek.

KO "Miniatura", ul. Śliwińskiego 1, tel. 81 741 27 73
Szkółka tańca break i poppping, pokazy taekwondo.

KO "Odeon", ul. Okrzei 4, tel. 81 747 20 95
Zajęcia plastyczne i taneczne, gry i zabawy świetlicowe.

KO "Źródło", ul. Samsonowicza 25, tel. 81 443 43 03
Warsztaty garncarskie, pokaz karate tradycyjnego, zajęcia muzyczne (wykonywanie własnych instrumentów muzycznych, tzw. przeszkadzajek), pokaz iluzji.

KO "Przyjaźni", ul. Przyjaźni 13, tel. 81 746 18 00
Zajęcia teatralne z pantomimy, konkurs wiedzy o Lublinie, zajęcia teatralne - scenki rodzajowe "Moda czarownic".

W środę a papierowym wydaniu Kuriera Lubelskiego "Ferie na śniegu", czyli gdzie na sanki, narty i łyżwy.

Komentarze (2)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
brawa dla miasta!!!

as (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 99 / 124

Jak widać działają głównie kluby osiedlowe, które pracują cały rok i są opłacane przez mieszkańców poszczególnych osiedli. A gdzie jest miasto??? A omega, która połknęła wszystkie imprezy w lecie,...rozwiń całość

Jak widać działają głównie kluby osiedlowe, które pracują cały rok i są opłacane przez mieszkańców poszczególnych osiedli. A gdzie jest miasto??? A omega, która połknęła wszystkie imprezy w lecie, czy teraz też?? więc jak???? zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
ferie

ziuk (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 129 / 102

nie wiem czy wiecie ze wstep na lodowisko mosir w lublinie dla dzieci po godz 15 w czasie ferii wynosi 10 zl . uwazam ze cena biletu powinna oscylowac w granicach 1 zl , sensu tego ludziom...rozwiń całość

nie wiem czy wiecie ze wstep na lodowisko mosir w lublinie dla dzieci po godz 15 w czasie ferii wynosi 10 zl . uwazam ze cena biletu powinna oscylowac w granicach 1 zl , sensu tego ludziom odpowiedzilnym za sport i rekreacje patrz pelna nazwa firmy chyba nie trzeba tlumaczyc z powzaniem ziukzwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

O tym się mówi

Wideo