Artur Kern wygrał Pierwszą Dychę do Maratonu. Zobacz ZDJĘCIA

Pierwsza Dycha do Maratonu nad Zalewem Zemborzyckim
Pierwsza Dycha do Maratonu nad Zalewem Zemborzyckim Jakub Hereta
Artur Kern (Perfect Runner Lublin) wygrał premierowy bieg na dystansie 10 km zaliczanego do cyklu „Cztery Dychy do Maratonu”.

Pierwsza Dycha odbyła się w niedzielę, a start oraz meta znajdowały się w pobliżu ośrodka Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim. Inauguracyjny bieg ukończyło 901 uczestników, w tym 213 kobiet.

Triumfator uzyskał na mecie rezultat 32.09. Na drugim miejscu został sklasyfikowany Andrij Starżynskij, reprezentujący Noxy Puławy (32.11), natomiast na trzecim Michał Biały z SKB Kraśnik (32.53).

Druga Dycha zostanie rozegrana 23 listopada, trzecia w nocy z 24 na 25 stycznia, a czwarta 19 kwietnia 2015 roku.