Chatka Blues Festiwal 2014: Historia bluesa pisana na nowo

Chatka Blues Festiwal 2014: Historia bluesa pisana na nowo

PAF

Kurier Lubelski

Aktualizacja:

Kurier Lubelski

Latvian blues Band
1/2
przejdź do galerii

Latvian blues Band ©materiały zespołu

Blues w Lublinie ma długą tradycję, ale jego historia po zmianie ustroju zaczyna się na dobre w połowie lat dziewięćdziesiątych.
W 1996 roku Adam Bartoś, harmonijkarz, gitarzysta i wokalista, zaczął występować z zespołem Remedy, jedną z nie tak znowu wielu bluesowo-rockowych kapel z Lublina. Potem zaczął karierę solową, oczywiście jako bluesman. Ale uznał, że jego wkład w rozwój tego gatunku nad Bystrzycą jest niewystarczający.

Tak powstał Chatka Blues Festiwal (do dziś wydarzenie jest związane z tym akademickim centrum kultury), którego pierwsza edycja odbyła się w 2010 roku. Co oznacza, że decydujący o historii imprezy będzie następny rok, bo wśród warszawskich menedżerów kultury mówi się, że jeśli jakiś festiwal odbył się pięć razy, o przyszłość może być spokojny.

O tym, co stanie się za rok, nie ma co na razie myśleć. Ważniejsze są nadchodzące dni - na trzydniowym festiwalu zagra pięciu wykonawców, cztery polskie marki i jedna łotewska.

Ci ostatni, Latvian Blues Band (sobota, po 20.), byliby zapewne największa gratką CHBF, gdyby nie koncert Piotr Nalepa Breakout Tour (piątek, godz. 20.), ze względu na szacunek, jakim do dziś cieszy się Break-out. Zagrają także: Arek Zawiliński (piątek, g. 22.30), Boogie Boys (sobota, g. 20.) i Adam Blues Band (sobota, po 20.), z ojcem-założycielem festiwalu, Bartosiem za mikrofonem.

Chatka Blues Festiwal 2014
Chatka Żaka, Rock Bar
piątek-poniedziałek
bilety jednodniowe 25-35 zł
Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową.
Zapisz się do newslettera!Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

O tym się mówi

Wideo