Chatka Blues Festiwal 2014: Historia bluesa pisana na nowo

  Chatka Blues Festiwal 2014: Historia bluesa pisana na nowo

  PAF

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Latvian blues Band
  1/2
  przejdź do galerii

  Latvian blues Band ©materiały zespołu

  Blues w Lublinie ma długą tradycję, ale jego historia po zmianie ustroju zaczyna się na dobre w połowie lat dziewięćdziesiątych.
  W 1996 roku Adam Bartoś, harmonijkarz, gitarzysta i wokalista, zaczął występować z zespołem Remedy, jedną z nie tak znowu wielu bluesowo-rockowych kapel z Lublina. Potem zaczął karierę solową, oczywiście jako bluesman. Ale uznał, że jego wkład w rozwój tego gatunku nad Bystrzycą jest niewystarczający.

  Tak powstał Chatka Blues Festiwal (do dziś wydarzenie jest związane z tym akademickim centrum kultury), którego pierwsza edycja odbyła się w 2010 roku. Co oznacza, że decydujący o historii imprezy będzie następny rok, bo wśród warszawskich menedżerów kultury mówi się, że jeśli jakiś festiwal odbył się pięć razy, o przyszłość może być spokojny.

  O tym, co stanie się za rok, nie ma co na razie myśleć. Ważniejsze są nadchodzące dni - na trzydniowym festiwalu zagra pięciu wykonawców, cztery polskie marki i jedna łotewska.

  Ci ostatni, Latvian Blues Band (sobota, po 20.), byliby zapewne największa gratką CHBF, gdyby nie koncert Piotr Nalepa Breakout Tour (piątek, godz. 20.), ze względu na szacunek, jakim do dziś cieszy się Break-out. Zagrają także: Arek Zawiliński (piątek, g. 22.30), Boogie Boys (sobota, g. 20.) i Adam Blues Band (sobota, po 20.), z ojcem-założycielem festiwalu, Bartosiem za mikrofonem.

  Chatka Blues Festiwal 2014
  Chatka Żaka, Rock Bar
  piątek-poniedziałek
  bilety jednodniowe 25-35 zł
  Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową.
  Zapisz się do newslettera!  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo