MKS Selgros Lublin przegrał na inaugurację sezonu Ligi Mistrzyń

KAMB
Od porażki rozpoczęły piłkarki MKS Selgros Lublin udział w tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń. Lubelski zespół przegrał na wyjeździe z HCM Baia Mare 25:30.

Przed wyjazdem do Rumunii za faworyta uznawano zespół gospodyń i choć wygrały różnicą pięciu bramek, to MKS zaprezentował momentami dobrą grę. Zabrakło jednak skuteczności, a trenerka Sabina Włodek zawiodła się na zmienniczkach.

Pierwszy skład MKS radził sobie dobrze. Po 20 minutach prowadził 10:7. Sił jednak nie wystarczyło do końca pierwszej połowy, a lubelskie zmienniczki nie radziły sobie z rywalkami. W efekcie na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 16:12 dla Baia Mare.
W drugiej odsłonie gra gospodynie kontrolowały boiskowe wydarzenia i powiększyły przewagę o jednego gola. Skutecznością nie zachwyciła w szczególności Jessica Quintino, marnując kilka dogodnych okazji. Baia Mare wygrało ostatecznie spotkanie 30:25.
Kolejny mecz w Lidze Mistrzyń lublinianki rozegrają w najbliższy piątek. W hali Globus zmierzą się z Larvik, w którego składzie znajduje się Alina Wojtas.

HCM Baia Mare – MKS Selgros Lublin 30:25 (16:12)