Rugby: Mecz Budowlanych Lublin z Budowlanymi Łódź został przerwany

Rugbiści Budowlanych Lublin w zaległym meczu 4. kolejki pierwszej ligi prowadzili po 20 minutach z Budowlanymi Łódź 19:0. Wtedy, jednak sędzia został zmuszony do przerwania spotkania z powodu zdekompletowania kadry gości.

Łodzianie sobotni mecz na stadionie przy ul. Krasińskiego rozpoczęli w czternastoosobowym składzie. Następnie ich dwóch zawodników doznał urazu, a później jeden z graczy gości został ukarany czerwoną kartką. Przepisy Polskiego Związku Rugby w takim wypadku przewidują przerwanie spotkania i tak postąpił arbiter tego pojedynku.

– Na boisku nie mogliśmy wywalczyć bonusowego punktu, więc liczymy na walkower 25:0 – mów Sebastian Berestek, trener lublinian. – Naszym celem jest powrót do krajowe elity, więc wszystkie oczka są ważne.

Budowlani Lublin – Budowlani Łódź 19:0 (mecz przerwany w 20 minucie)
Punkty: Rachwał 5, Bartoszewski 5, Ziemak 5, Skałecki 4