Turów Zgorzelec pokonał Wikanę Start Lublin. Dobre dwie kwarty lublinian

KAMB
Trzeciej porażki pod rząd doznali koszykarze Wikany Startu Lublin. W poniedziałek gracze trenera Pawła Turkiewicza przegrali z PGE Turowem Zgorzelec 82:98. Był to drugi, kolejny mecz w którym rywale rzucili lubelskiej drużynie blisko sto punktów.

Spotkanie Turowa z Wikaną było świętem w Zgorzelcu. Poniedziałkowy mecz otworzył nową halę w mieście. Na początku gospodarze nie potrafili wykorzystać przewagi własnego boiska. Po pierwszej kwarcie na tablicy widniał wynik 29:27. Lublinianie grali mądrze, a co ważniejsze utrzymywali wysoką skuteczność w ofensywie. W drugiej kwarcie przewaga miejscowych zaczęła się uwidaczniać, a przełomowa dla meczu była trzecie odsłona, w której zespół Pawła Turkiewicza popełnił sporo błędów. W rezultacie gospodarze wygrali tę część meczu 27:17 i do końca spotkania kontrolowali wydarzenia na parkiecie.

Ostatecznie wygrali 16 punktami i nadal pozostają jedyną drużyną w TBL, która nie straciła punktu. Wikana po ośmiu meczach ma na koncie dwie wygrane i sześć porażek.

Turów Zgorzelec – Wikana Start Lublin 98:82 (29:27, 20:15, 27:17,22:23)