Wikana Start Lublin bez szans w starciu z AZS Koszalin (ZDJĘCIA)

KAMB
Koszykarze Wikany Startu Lublin nie byli w stanie nawiązać walki z faworyzowanym zespołem AZS Koszalin. Goście wygrali w hali Globus 87:70 i było to dla nich dziesiąte zwycięstwo.

W niedzielnym spotkaniu kibice liczyli na Bryona Allena, najlepiej rzucającego zawodnika Tauron Basket Ligi. Jednak goście dobrze odrobili pracę domową i nie pozwolili na zbyt wiele zawodnikowi z USA. Rzucił on zaledwie 9 oczek. Najlepiej w lubelskiej ekipie punktował Łukasz Diduszko, która na swoim koncie zapisał 14 punktów.

To jednak nie wystarczyło na Koszalin. Przyjezdni od początku grali na wysokim procencie skuteczności i już po pierwszej kwarcie prowadzili pięcioma punktami. Jeszcze lepiej zaprezentowali się w drugiej odsłonie, którą wygrali 19:11. W Drugiej połowie lublinianie próbowali jeszcze odwrócić losy spotkania, ale niewiele mogli zdziałać przy dobrej grze obronnej AZS. W efekcie przegrali różnicą 17 punktów.

Po tej porażce lublinianie zajmują przedostatnie miejsce w tabeli. Po 12 kolejkach mają na koncie 3 wygrane i 9 porażek.

Wikana-Start Lublin – AZS Koszalin 70:87 (15:20, 11:19, 18:22, 26:26)