Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Miejskich kart Rodzina Trzy Plus nie trzeba będzie odnawiać co roku. Zmiany od 2015r.

Artur Jurkowski
Agata Wieczorek z Lublina z piątką swoich dzieci: Wojtusiem, Mateuszem, Aleksandrą, Małgorzatą i Kacprem uczestniczy od 2012 r. w miejskim programie Rodzina Trzy Plus. - Każda pomoc przy tak licznej rodzinie się przydaje - podkreśla.
Agata Wieczorek z Lublina z piątką swoich dzieci: Wojtusiem, Mateuszem, Aleksandrą, Małgorzatą i Kacprem uczestniczy od 2012 r. w miejskim programie Rodzina Trzy Plus. - Każda pomoc przy tak licznej rodzinie się przydaje - podkreśla. Anna Kurkiewicz
Z końcem roku ważność tracą obecne karty Rodzina Trzy Plus. Nowe będą wydawane na innych, niż dotychczas, zasadach. - Karty nie trzeba będzie odnawiać co roku, jak do tej pory. Uczestnicy programu otrzymają je na stałe - zapowiada Barbara Danieluk, z-ca dyrektora Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych ratusza.

Rodzice trójki lub większej liczby dzieci będą mieli karty ważne bezterminowo. Z uprawnień będą mogli korzystać nawet wtedy, gdy zostaną dziadkami.

Samym dzieciom karty będą przysługiwały do osiągnięcia pełnoletności. Będą mogli jednak też korzystać z nich po przekroczeniu 18. roku życia. - W przypadkach, gdy dalej będą się kształciły. Wówczas karta będzie im przysługiwała nawet do 25. roku życia - dodaje Danieluk.

- To zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie. Nie trzeba będzie co roku chodzić do urzędu, stać w kolejkach do złożenia wniosków - mówi Agata Wieczorek, matka piątki dzieci, której rodzina z kart Rodzina Trzy Plus korzysta od 2012 r., czyli od uruchomienia programu w Lublinie. - Dzięki programowi dzieci mogą korzystać z basenów szkolnych, chodzimy na premiery do Teatru Andersena, robimy tańsze zakupy - wylicza Wieczorek.

W Lublinie mieszka około czterech tysięcy rodzin z trójką lub większą liczbą dzieci.

- Około 45 procent z nich uczestniczy w programie Rodzina Trzy Plus i co za tym idzie korzysta ze zniżek i rabatów w różnych instytucjach. Łącznie chodzi o ok. 1800 rodzin - szacuje Danieluk.

Imienne karty otrzymuje każdy z członków rodziny. Ratusz wydał ich w tym roku ok. 9 tysięcy. - To nie jest karta pomocowa dla rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, ale rodzaj podziękowania za wysiłek związany z wychowaniem i opieką nad liczną rodziną - przypomina Bożena Pietras, prezes lubelskiego koła Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus".

Wnioski o wydanie kart przyjmuje Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych (ul. Leszczyńskiego 20). Na wydanie karty urzędnicy mają siedem dni. Ich posiadacze mogą korzystać ze zniżek w 128 instytucjach i firmach, m.in. teatrach, muzeach, galeriach, domach kultury, szkołach językowych, sklepach, klubach sportowych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski