Piłka ręczna: Puławianie zagrali z Hiszpanią

Reprezentacja Polski seniorów w piłce ręcznej w swoim ostatnim meczu towarzyskiego turnieju w hiszpańskim Oviedo przegrała z gospodarzami, aktualnymi mistrzami świata 28:33. W składzie biało-czerwonych znaleźli się dwaj zawodnicy Azotów Puławy: Przemysław Krajewski i Piotr Masłowski. Biało-czerwoni 16 stycznia w inauguracyjnym spotkaniu MŚ w Katarze zmierzą się z Niemcami.

Biało-czerwono mocno postraszyli mistrzów świata. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, ale to Polacy schodzili do szatni z jednobramkową zaliczką. Po zmianie stron, podopieczni Michaela Bieglera odskoczyli na 25:22. Seria błędów sprawiła, że zespół z Półwyspu Iberyjskiego odrobił straty, a następnie wypracował sobie przewagę, której nie oddał do końca meczu. Biało-czerwoni zakończyli turniej na trzecim miejscu.

Masłowski swój występ okrasił jednym golem, a Krajewski trzykrotnie wpisał się na listę strzelców.

Hiszpania – Polska 33:28 (16:17)
Hiszpania: Sierra, Perez de Vargaz, Corrales – Rivera 7, Canellas 6, Aginagalde 5, Dujszebajew 3, Maqueda 3, Guardiola 2, Rocas 2, Tomas 2, Chema Rodriguez 2, Entrerrios 1. Kary: 2 minuty
Polska: Wyszomirski, Wichary – Chrapkowski 5, Rojewski 4, Syprzak 4, B. Jurecki 4, Lijewski 3, Krajewski 3, Wiśniewski 2, Bielecki 2, Masłowski 1. Kary: 8 minut